Η καινουργια μου κλουβα 3μ χ 4μ χ 2υψος

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης stelfi
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

stelfi

PB New Member
Εγγραφή
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
25
Πόλη
Ζαγκλιβέρι
Η κλουβα μου
 

Συνημμένα

  • klouba.webp
    klouba.webp
    49,8 KB · Προβολές: 999
  • klouba1.webp
    klouba1.webp
    70,8 KB · Προβολές: 879
  • 3.webp
    3.webp
    66,3 KB · Προβολές: 903
  • 4.webp
    4.webp
    82,9 KB · Προβολές: 939
petbirds.gr/community/threads/Πως-να-επισυνάψω-ένα-αρχείο-στο-μήνυμά-μου.9996/
 
καπος ετσι φανταζομαι κια εγω τη δικια μου κλουβα φιλε μου.. συγχαρητηρια, τι πουλια θα βαλεις μεσα;
 
ευχαριστω παιδια, 10 πουλακια εχω μεσα 4 καρδερινες 2 φλωρους 1 σπινο και 3 θυληκα καναρινια. εχουνε βρει την χαρα τους...
 
Συγχαρητηρια! Ειναι πολυ ωραια! Θα ηθελα, σε παρακαλω να μαθω λιγα πραγματα για το υλικο που χρησιμοποιησες για την οροφη. Ειναι το γνωστο χορτο που χρησιμοποιουν στα θερμοκηπια; Μου φαινεται καλυτερης ποιοτητας και με ενδιαφερει που μπορει να βρει κανεις και αν υπαρχουν στανταρ διαστασεις! Οπως και ναναι ομως.. Καλοριζικη και με φωλιτσες!
 
βασιλεια ειναι μεγαλος ο χωρος και δεν υπαρχει προβλημα, αλλο κανει μπανιο αλλο τρωει αλλο καθεται στο κλαδι και κελαιδαει.. Ουτε καν συναντιουνται να μαλωσουν.frania αυτο ειναι διχτυ σκιασης το αγορασα 0,80 λεπτα το τετραγωνικο και προστατευει τα πουλακια απο τον ηλιο, εχει επισης και πιο φτηνο με 0,40 το τετρ. αλλα δεν ειναι τοσο πυκνο
 
μακάρι να είχαμε και εμείς τόσο χώρο για να κάναμε τέτοιες κλούβες. καλορίζικα και σου εύχομαι να την γεμίσεις με πολλά πουλάκια
 
Πολυ ωραια ειναι βαλε μεσα φωλιες και αστα και αν μπορεις βαλε κατι στην σκεπη για να προστατευονται απο την βροχη.
 
.frania αυτο ειναι διχτυ σκιασης το αγορασα 0,80 λεπτα το τετραγωνικο και προστατευει τα πουλακια απο τον ηλιο, εχει επισης και πιο φτηνο με 0,40 το τετρ. αλλα δεν ειναι τοσο πυκνο
Πολυ καλη η τιμη, αλλα τελικα δεν ξερω που μπορω να βρω να αγορασω! 🙂
 
Πολυ ομορφη η κλουβα σου! Καλα θα ηταν ομως να την κλεισεις κανα μετρο απο πανω και απο τις δυο πλευρες για να προστατευονται τα πουλια σου οταν οι καιρικες συνθηκες ειναι ασχημες(βροχη και ειδικα αερας).Αυτο σου το λεω απο προσωπικη πειρα και παντα καλοπροαιρετα.
 
ναι το εχω σκεφτει να την κλεισω απο ενα μετρο στα πλαγια για τον αερα πιο πολυ, απο πανω εχω λαμαρινα 1μ χ 4μ τραπεζοιδη που προστατευει απο τον ηλιο και τη βροχη, οσο για φωλιες δεν εβαλα ακομη, σκεφτομε να φυτεψω κανενα αναριχωμενο φυτο ωστε να νιωθουν σιγουρια κ ετσι ισως ζευγαρωσουν
 
Back
Top