Ασθένειες Η κανάρα έχει διάρροια και κάθεται κάτω, είναι άρρωστη;

Στέλιος Β.

PB New Member
Εγγραφή
8 Φεβ 2015
Μηνύματα
241
Πόλη
Σαλαμίνα
Γειά σας παιδιά...
Μερικές φορές την ημέρα βλέπω την καναρα μου να κάθεται φουσκομενη και μερικές άλλες φορές να κάθεται στον πάτο του κλουβιου...
Σε σχέση με το αρσενικό την βλέπω να μην έχει και πολύ διάθεση...
Μου φαίνεται κιόλας σαν να έχει διαρροια...
Λέτε να είναι άρρωστη;
Πως μπορώ να την βοηθήσω;
 

Συνημμένα

  • DSC_0006.webp
    DSC_0006.webp
    59,1 KB · Προβολές: 120
Στέλιο, μια καθαρή φωτογραφία της κοιλιάς με παραμερισμένα τα πούπουλα από το στήθος μέχρι την αμάρα.
 
Ναι και παραμερίζεις τα πούπουλα μέχρι να φανεί το δέρμα.
 
Αλίκη της είχα δώσει την αυγοτροφη που μας έχεις δείξει εσύ...
Τότε οι κουτσουλιές είναι λογικό να είναι έτσι.. Δεν μου μοιάζουν με διάρροια.. Φώτο της κοιλιάς αύριο κιόλας! Επίσης χώρισε τα! Με το που υποπτευόμαστε ασθένεια, απομονώνουμε το πουλάκι!
 
Τότε οι κουτσουλιές είναι λογικό να είναι έτσι.. Δεν μου μοιάζουν με διάρροια.. Φώτο της κοιλιάς αύριο κιόλας! Επίσης χώρισε τα! Με το που υποπτευόμαστε ασθένεια, απομονώνουμε το πουλάκι!
Τα έχω σε ζευγαρωστρα χωρισμένα...
Να τα βάλω σε ξεχωριστά κλουβια;
 
Τα έχω σε ζευγαρωστρα χωρισμένα...
Να τα βάλω σε ξεχωριστά κλουβια;
Όχι άστα χωρισμένα και μόλις ανεβάσεις φώτο της κοιλιάς και του στέρνου θα δούμε τι θα κάνουμε..
 
Βάλε και καρβουνάκι στο κλουβί ώστε να φάει αν θέλει
tinypic-no-longer-available.jpg
 
Το κάρβουνο βοηθάει στην διαρροια;
Αν η διάρροια είναι το σύμπτωμα μιας ελαφράς τροφικής δηλητηρίασης, το καρβουνάκι ναι μπορεί να βοηθήσει απορροφώντας τοξικές ουσίες.
 
Από ό,τι φαίνεται σε αυτή τη φωτογραφία, γιατί δεν είναι και η καλύτερη, δεν υπάρχει κάποια σκιά, κάποιο πρήξιμο κ.λπ.
Μου φαίνεται κιόλας σαν να έχει διαρροια...
Φωτογραφία τις κουτσουλιές σε λευκό χάρτι Α4 για να καταλάβουμε τι εννοείς.

Σταμάτησε να δίνεις φρούτα και λαχανικά για ένα διάστημα. Πώς είναι σήμερα η διάθεση της; Είναι κινητική ή παραμένει στην ίδια κατάσταση;
 
Back
Top