Αναπαραγωγή Η κανάρα μου δεν πρόσεξε το μικρό της και το έχασα

Πόπη Μπού

PB Member
Εγγραφή
25 Μαϊ 2008
Μηνύματα
748
Πόλη
Γλυφάδα
Σας ευχαριστώ ολους για την αποδοχή σας, ας αρχίσω λοιπον με ένα απο τα προβλήματα μου. Μετά απο ενός χρόνου προσπάθεια απέκτησα το πρώτο μου μωρό. Ομως και πάλι στάθηκα άτυχη. Γιατι η κανάρα μου δεν πρόσεξε το μικρό της και το έχασα... Επίσης σα να μην έφθανε αυτό τα υπόλοιπα αυγά τα έθαψε κάτω απο τις κλωστούλες της φωλιάς. Εχω απελπιστεί☹
 
Ερίνα μου... Επειδη εδώ που εγραψες είναι μια γωνιτσα υποδοχής, θα ηταν προτιμότερο να θέσεις το ερώτημά σου στην κατάλληλη ενότητα για να μπουν, να διαβασουν και να απαντησουν οι γνώστες... (μιας και εδω δεν μπαινουν όλοι να διαβασουν...) Πιστευω πως η ενότητα της αναπαραγωγής θα ήταν μια καλή σκέψη. Επισης παρόμοια θέματα εχουν συζητηθεί ξανά στο παρελθόν. Αν βαλεις την κατάλληλη λέξη στην αναζήτηση θα διαβασεις πολλά χρήσιμα πράγματα και αν μείνουν πάλι απορίες εδώ είμαστε!
 
Εντάξει, μεταφέρθηκε :)
 
αν δε ν σου κανει κοπο διαβασε λιγο τα καταλληλα θεματα κα ιαν εχεις ακομα αποριες, γραψε σε αυτο εδω το θεμα που ανοιξες κα ιθα προσπαθησουμε να σε βοηθησουμε να εισαι καλα και να ξερεις ακομα και ο πιο εμπειρος εκτροφεας κανει λαθη...
 
ποσο χρονων ειναι η καναρα σου; Εχει ξαναγινει μανουλα;
τα ειχε αναθρεψει σωστα;
 
σχετικα μικρουλα ειναι... Μαλλον σε αυτο οφειλεται η αποτυχια.
μην στενοχωριεσαι θα υπαρξουν κι αλλες γεννες που θα ειναι πετυχημενες 🙂
 
δεν ξερω, ας σου πουν οι πιο εμπειροι!
 
το πολυ 3 ολοκληρομενες και οταν λεω ολοκληρομενες ενοω να μεγαλοσει νεοσους οχι να κανει μονο ασπορα αυγα
 
Οπως λεει και ο Γιαννης 3 γεννες ειναι μια χαρα. 4 ειναι ρισκο! Μαλλον ειναι απηρο ακομα
 
Back
Top