Γενικά Η κανάρα μου μετά το μπάνιο της

miltosbitoulis2

PB New Member
Εγγραφή
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
96
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλημέρα σε όλους... Η μικρούλα μου τρελαίνεται για μπανάκι. Μόλις της βάζω μπανιέρα με καθαρό νεράκι, βουτάει αμέσως... Βέβαια τώρα τελευταία δεν της βάζω μπανιέρα γιατί κάνει λιγάκι κρύο και φοβάμαι μη μου αρρωστήσει... Μήπως δε χρειάζεται να ανησυχώ...

Δείτε την (οι φωτογραφίες είναι τραβηγμένες πριν δυο-τρεις εβδομάδες που έκανε ζέστη και της έβαζα κάθε μέρα μπανιέρα):

Υγ Ελπίζω να έβαλα σωστά τις φωτο γιατί ανεβάζω πρώτη φορά...
 

Συνημμένα

  • picture016.webp
    picture016.webp
    6,4 KB · Προβολές: 112
  • picture017.webp
    picture017.webp
    6,3 KB · Προβολές: 99
Μπορείς να την κάνεις μπάνιο αλλά να είναι σε εσωτερικό χώρο και να μην είναι σε ρεύματα αέρα. 😉

Δεν βλέπω κάποια φωτογραφία εγώ😕
 
Κοίταξε εδώ για το πώς θα ανεβάσεις σωστά τις φωτογραφίες σου:
.https://community.petbirds.gr/threads/Δημιουργία-ενός-Νέου-Θέματος-και-Απάντηση-σε-ένα-Μήνυμα.5087/
 
κατι δεν εκανες καλα μαλλον... Δεν υπαρχουν φωτο
δες λιγο τις οδηγιες ποστ στο #4
.https://community.petbirds.gr/threads/Δημιουργία-ενός-Νέου-Θέματος-και-Απάντηση-σε-ένα-Μήνυμα.5087/
 
ωσπου να στεγνωσει καλα, θα πρεπει να αποφυγεις η θεση του κλουβιου να ναι σε ψυχρο περιβαλλον ή σε ρευματα.
:)
γενικα τα πουλια
λογω ευαισθησιας, ειναι καλο να μην περνανε αποτομα σε μεγαλες διαφορες θερμοκρασιας.
οταν ειναι κ βρεγμενα μαλιστα, λιγο περισσοτερη προσοχη :)
 
ωσπου να στεγνωσει καλα, θα πρεπει να αποφυγεις η θεση του κλουβιου να ναι σε ψυχρο περιβαλλον ή σε ρευματα.
Τα ρευματα, θα πρεπει τα αποφευγεις κι' ας μην ειναι βρεγμενο το πουλακι!
 
Οπως σου είπαν και οι υπόλοιποι, μπορείς να της βάζεις την μπανιέρα της και να κάνει το μπάνιο της κάθε μέρα. Το έχει ανάγκη άλλωστε και πρέπει. Αρκεί να την έχεις σε εσωτερικό χώρο. Και γενικώς να αποφεύγεις να βρίσκεται το κλουβάκι της σε ρεύματα, έχει δεν έχει κάνει μπάνιο. Αυτό ισχύει για όλα τα πουλάκια όχι μόνο για τα καναρινάκια. Και ναι, είναι μια κουκλίτσα :)
 
Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια...🙄

Να και μια φωτο για να μας δείτε στεγνούς...::D
[x]
 

Συνημμένα

  • picture0041594.webp
    picture0041594.webp
    8,5 KB · Προβολές: 71
να την χαιρεσαι!
το πιο ωραιο -για μενα- ειναι οτι την αφηνεις κ εκτος κλουβιου :D
 
Εεε τώρα στεγνή, φαίνονται καλύτερα και τα χρωματά της... 😛 Να την χαίρεσαι την κούκλα :)
 
πω πω! Μετά μπορεί να πετάξει και να αλλάξει κλαδί; την βλέπω πάρα πολύ βρεγμένη.
 
Αχ, είναι γλύκα η κανάρα σου! Να σου ζήσει, είναι πολύ ζαχαρωτό! Όταν κάνουν το μπανάκι τους και είναι έτσι αναμαλλιασμένα είναι τρέλα!
 
Αχ, είναι γλύκα η κανάρα σου! Να σου ζήσει, είναι πολύ ζαχαρωτό! Όταν κάνουν το μπανάκι τους και είναι έτσι αναμαλλιασμένα είναι τρέλα!
Πράγματι κι εμένα μου αρέσουν πολύ μετά το μπάνιο, έχουν πολλή φάση... Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια παιδιά. 🙂
 
Back
Top