Γενικά Η καναρα έχει μαδισει τα φλωροκαναρα

mouftis84

PB New Member
Εγγραφή
19 Μαρ 2015
Μηνύματα
69
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Γειά σας παιδιά με μεγάλη λύπη είδα την καναρα να έχει μαδισει τα 2 φλωροκαναρα κάτω από την ουρά στην περιοχή τον γεννητικών οργάνων και αμέσως τα χώρισα από αυτή. Το ερώτημα είναι θα βγούνε πούπουλα σε εκείνο το σημείο πριν την πτεροροια;
 
Γειά σας παιδιά με μεγάλη λύπη είδα την καναρα να έχει μαδισει τα 2 φλωροκαναρα κάτω από την ουρά στην περιοχή τον γεννητικών οργάνων και αμέσως τα χώρισα από αυτή. Το ερώτημα είναι θα βγούνε πούπουλα σε εκείνο το σημείο πριν την πτεροροια;
Για κάθε ένα φτερό που απομακρύνεται από το κορμί των πουλιών ξεκινά άμεσα η διαδικασία προετοιμασίας άλλου φτερού προς αντικατάσταση.
Σε κάποιες όμως περιπτώσεις οι κανάρες από τη βιασύνη τους να φτιάξουν τη φωλιά καταστρέφουν τους θύλακες των τρυφερών νεοσσών τους... με δυστυχώς μόνιμα κενά στη φτεροφυΐα τους...
Εύχομαι να μην συμβαίνει το τελευταίο.
 
Πολύ φοβάμαι πως το δεύτερο έγινε δεν είναι πούπουλα ουράς η φτερουγας είναι από κάτω μαλακά θα στείλω φωτογραφίες με μαιλ γιατί δεν μπορώ να τις ανεβάσω.

1η μερα.
rsz_120150503_191122[1].webp

22η μερα με τη μανα.
rsz_120150525_202601[2].webp
rsz_120150526_200224[1].webp
 
Ανέβηκαν οι φωτογραφίες. ^
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Ευχαριστώ σε αυτές δε φαίνεται το τι έχει γίνει έχω στείλει άλλες 2 που φαίνεται θα πρέπει να μάθω να τις τοποθετώ μόνος μου για να μην σας παιδεύω κάθε φορά.

rsz_2.webp rsz_41.webp
 
σε αυτές δε φαίνεται το τι έχει γίνει έχω στείλει άλλες 2 που φαίνεται
Δεν τις είχα προσέξει αυτές. Ανέβηκαν.
θα πρέπει να μάθω να τις τοποθετώ μόνος μου για να μην σας παιδεύω κάθε φορά.

Δεν είναι δύσκολο, αλλά και πάλι εάν δεν τα καταφέρεις, δεν υπάρχει πρόβλημα, δεν είναι κόπος να τις ανεβάσουμε εμείς.
 
Back
Top