Ασθένειες Η καναρα εχει διαρροια ενα μηνα

kiriakos21

PB New Member
Εγγραφή
26 Απρ 2015
Μηνύματα
162
Πόλη
Φρέναρος
Παιδια της καναρας της εβαλα μια σκονη που κοκκινιζει ειναι πορτοκαλια.Αυτο την πιραξε και κανει συνεχεια διαρροιες εδω και ενα μηνα. Της εβαλα και βιταμηνες που μου εδωσαν τα πετσοπ αλλα τιποτε.. Νομιζω την πιταξε η οξητητα που ειχε τη μπορω να της δωσω για να υης περασει.;
 
Τι βιταμίνες ακριβώς είναι αυτές; Έχεις να μας πεις ονομασία; Ποια είναι η εικόνα του πουλιού;

Ανέβασε φωτογραφία σε λευκή σελίδα απο τις κοτσουλιες.
 
Δωσε μας λεπτομερειες της διατροφης και φυσικα φωτογραφιες του πουλιου κ των κουτσουλιων της.

Το τι μπορει να την πειραξε ποικιλλει. Καλα και συ επρεπε να περιμενεις ενα μηνα το πουλι με διαρροια; Απορω πως αντεχει..
 
Παιδια της καναρας της εβαλα μια σκονη που κοκκινιζει ειναι πορτοκαλια.Αυτο την πιραξε και κανει συνεχεια διαρροιες εδω και ενα μηνα. Της εβαλα και βιταμηνες που μου εδωσαν τα πετσοπ αλλα τιποτε.. Νομιζω την πιταξε η οξητητα που ειχε τη μπορω να της δωσω για να υης περασει.;

Καλησπέρα... και ξέρω τι λες... και εγώ όταν βάλω αυτή τη βιταμίνη στη μωσαικούλα και στον πορτοκαλούλη... Τους πέφτει βαριά.. ~ "Manitoba pastoncino morbido rosso"
Επίσης το pterophene προκαλεί διάρροια στην κίτρινη καναρινούλα μου, μετά δύο ημέρες χρήσεις...
Οπότε θα διαβάσω τι θα σου γράψουν, μήπως βρω και εγώ απαντήσεις 😉
 
Καλησπέρα... και ξέρω τι λες... και εγώ όταν βάλω αυτή τη βιταμίνη στη μωσαικούλα και στον πορτοκαλούλη... Τους πέφτει βαριά.. ~ "Manitoba pastoncino morbido rosso"
Επίσης το pterophene προκαλεί διάρροια στην κίτρινη καναρινούλα μου, μετά δύο ημέρες χρήσεις...
Οπότε θα διαβάσω τι θα σου γράψουν, μήπως βρω και εγώ απαντήσεις 😉
Μπορει να μην ειναι ιδια περιπτωση οποτε καλο ειναι τετοια θεματα να μενουν στα υποψιν αλλα να μην τα υιοθετουμε χωρις να γγνωριζουμε..
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
Αν μας πεις ποιο είναι το σκεύασμα, ποια η δοσολογία του και ποιος ο τρόπος που το χορηγείς ίσως μπορέσει κάποιος που γνωρίζει να σε βοηθήσεις σχετικά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
Το πουλλι ειναι μια χαρα και τροει κανει την ανναγκη υου με πολλη νερο εννο τα αλλα δεν ειναι ετσι
image.webp

εχει την διαθεση του... Δεν ειναι κολλιτικο απο ουι διαβασα... Παιδια πεστε μου πως μπορω να μιμτανω μια εικονα για να σας στειλω ακομα μια φοτο
 
Αυτα ειναι τα κοπρανα της σημερα τα εβγαλα περιμενω βοηθεια τι να κανω αλλο
 

Συνημμένα

  • image.webp
    image.webp
    9,2 KB · Προβολές: 61
Του δινω βιταμηνη Quikon Daily V 4-5 σταγονουλλεσ σε μια ποτιστρα! Συγγνωμη παιδια τωρα μπηκα! Δεν ειναι οπωσ την διαρροια π βλεπω στο ιντερνετ που κανουν αλλα πουλια ειναι ιγο πιο σφηκτα τι μου προτεινετε αλλο;
 
Οχι η σκονη ειναι η CAN-TAX που κοκκινιζει και νομιζω αυτο την πιραξε! Η Quikon Daily V ειναι βιταμηνη που μου εδωσε το πετ σοπ να τισ δινω! Για τα κοπρανα της τη λες κ. Μισαλλουρη;
 
Βαζω λιγο στην ακρη σε ενα κουταλακι που εχει μεσα και το εδεινα 7 μερες!
 
ναι στο νερο ε περιπου τοσο!
αλλα το θεμα μασ ειναι αλο τι μπορω να κανω τα κοπρανα ειναι διαρροια ι πιο καλη μορφη; Εννο σχεδον διαρροια;
 
αλλα το θεμα μασ ειναι αλο
Δυστυχώς δεν είναι άλλο... έχει σχέση.
Η υπερδοσολογία τέτοιων χρωστικών κυρίως στο νερό, καταστρέφει όργανα των πτηνών όπως το σηκώτι, τα νεφρά κλπ... και τα οδηγεί σε άσχημες μετέπειτα καταστάσεις.
Εύχομαι τα όσα φαντάζομαι να παραμείνουν φαντασίες, να μην είναι αλήθεια και να μην υπάρχει θέμα στο καναρίνι σου.
Για μια τουλάχιστο εβδομάδα βάλε μόνο σπόρους (πολύ πλούσιο μείγμα) και μετά ανέβασε πάλι φωτογραφίες με τις κουτσουλιές του.
 
Back
Top