Αναπαραγωγή Η καναρα καθεται εξω απο τη φωλια ακίνητη

Εγγραφή
1 Φεβ 2014
Μηνύματα
20
Πόλη
Πτολεμαΐδα
Καλησπέρα παιδιά. Μόλις τώρα ειδα ότι τα πρωτα 3 αυγα έσπασαν και βγήκαν τα μικρά. Η καναρα όμως καθεται εξω απο την Φολια και Μένει ακίνητη. Πρέπει να κάνω κατι εγω; Αρσενικός δεν υπάρχει στο κλουβί
 
Aν της πεις να μπει μέσα στη φωλιά, δεν θα το καταλάβει σίγουρα.

Αν δεν της πεις τίποτα, σε λίγη ώρα θα μπει.

Οι νεοσσοι δεν έχουν ανάγκη να ταιστούν αμέσως για να φοβάσαι.

Απλά ξεχασε την και μην την ενοχλείς πηγαίνοντας συνέχεια απο πάνω της να δεις τι κάνει.

Ολα καλά θα πάνε.
 
Με το καλο φίλε είδες πού Στο ΠΑ και ανησυχούσες τσάμπα; Τον αρσενικό γιατί δεν τον έχεις; Τις πρώτες 24 ώρες τρέφονται με τον κρόκο που έχουν απορροφήσει από το αυγό Μετα συνήθως ταΐζουν. Να ξέρεις ότι υπάρχουν περίεργες καναρες που χωρίς αρσενικό χαλάνε τον κόσμο. Αν δεν μπει να τα ζεστάνει είναι δύσκολα τα πράγματα.
 
Το
Με το καλο φίλε είδες πού Στο ΠΑ και ανησυχούσες τσάμπα; Τον αρσενικό γιατί δεν τον έχεις; Τις πρώτες 24 ώρες τρέφονται με τον κρόκο που έχουν απορροφήσει από το αυγό Μετα συνήθως ταΐζουν. Να ξέρεις ότι υπάρχουν περίεργες καναρες που χωρίς αρσενικό χαλάνε τον κόσμο. Αν δεν μπει να τα ζεστάνει είναι δύσκολα τα πράγματα.
τον αρσενικό τον έβγαλα γιατι μετα απο 4-5 μέρες που κλοσουσε η καναρα τα παρατουσε ολα και ορμουσε πανω του.συνεχως αρπαζοντου σαν
 
Πόση ώρα είναι εκτός φωλιάς; Τα έχεις σε εσωτερικό ή εξωτερικό χώρο; Σε πόση θερμοκρασία είναι;
 
Πόση ώρα είναι εκτός φωλιάς; Τα έχεις σε εσωτερικό ή εξωτερικό χώρο; Σε πόση θερμοκρασία είναι;

Τετοια ώρα Αλίκη θα κοιμάται και η κανάρα και τα καναρινάκια και ο XIONEAS.🙄
 
Τετοια ώρα Αλίκη θα κοιμάται και η κανάρα και τα καναρινάκια και ο XIONEAS.🙄

Εμένα αν η κανάρα μου δεν έμπαινε στη φωλιά δε θα κοιμόμουν! Θα καθόμουν καραούλι να παρακολουθώ.. 😛
 
Εμένα αν η κανάρα μου δεν έμπαινε στη φωλιά δε θα κοιμόμουν! Θα καθόμουν καραούλι να παρακολουθώ.. 😛
Τελικά φαίνεται ότι λειτούργησε το μητρικό ένστικτο και μπήκε στην φωλιά. Γιανα δούμε αύριο.. Ευχαριστώ πολυ παντος για τις συμβουλές και το ενδιαφέρον.. Ααα εγω ακομα δεν κοιμάμαι 😀
 
Πόση ώρα είναι εκτός φωλιάς; Τα έχεις σε εσωτερικό ή εξωτερικό χώρο; Σε πόση θερμοκρασία είναι;
Σε εσωτερικό στο σπίτι μεσα γύρω στους 22βαθμους
 
Γιώργο άμα δεν την ενοχλείς και την παρατηρείς μόνο από μακρυά δεν νομίζω να έχεις θέμα! Εύχομαι να εξελιχθεί στην καλύτερη μανούλα! Περιμένουμε φώτο στην ανάλογη ενότητα! Όλα θα πάνε καλά!

Σε εσωτερικό στο σπίτι μεσα γύρω στους 22βαθμους

Τέλεια! 😉
 
Back
Top