Αναπαραγωγή Η καναρα κανει επιθεσεις στον αρσενικο

Εγγραφή
24 Φεβ 2016
Μηνύματα
611
Πόλη
Ηράκλειο
εχω ενα ζευγαρι αχατες τοπαζιο ηταν μαζι σαν ζευγαρι πριν τα αγορασω εγω και ειχαν κτιση φωλια οτα τα πηρα εγω τα εβαλα παλι μαζι σε ενα μεγαλο κλουβι τους εβαλα νημα κλπ για να κανουν την δικια τους φωλια μετα απο καποιο χρονο αρχισαν να κτιζουν την φωλια τους
αρχισε να κανει αυγα η καναρα εγω τα επερνα καθε μερα και τους εβαζα στην θεση τους πλαστικο τις 4 του μηνος εκανε το πρωτο αυγο εκανε 4 αυγα στις 8 του μηνος τα εβαλα ολα μαζι τα αυγα τα πυρωνε κανονικα μεχρι χθες απο χθες σταματησε να τα πυρωνη τα εσπασα ηταν ολα κλουβια τα πεταξα και σημερα ολοι μερα η καναρα κανει επιθεσης στο αρσενικο με μισος τσακωνωντε συνεχεια μαχες μεγαλες τι να κανω δεν ξερω τωρα το βραδυ ειδα ο καναρος εχει τρυπωση στην φωλια μαλον για να αποφευγη της επιθεσης της
 
Προτεινω να τα χωρισεις, να βλεπονται ομως και να δεις πως θα συμπεριφερθουν.
Οταν η κυρια ξαναθελησει να κανει φωλια θα δεις τι καλα που θα τον αγαπησει ξανα.
 
ααα να κανω αλλη φωλια μην αφησω την ιδια;
Οχι θα βγαλεις τα παντα.
Καθολου φωλια και θα βαλεις χωρισμα αλλα να βλεπονται.
Θα βαλεις σε λιγες ημερες 2 3 κλωστες απο το νημα στην πλευρα της καναρας, και οταν δεις οτι προσπαθει να το βαλει σε ταιστρα η καπου να φτιαξει φωλια, θα της βαλεις νημα και φωλιτσα νεα και καθαρα. Οταν αρχισει να την ετοιμαζει, θα βγαλεις το χωρισμα.
 
Back
Top