Γενικά Η καναρα μου ανοιγοκλεινει τα φτερα

Τάκης tsk 03114

fotis 0320 (merged)
Εγγραφή
28 Σεπ 2016
Μηνύματα
373
Πόλη
Θήβα
Η καναρα καθετε στο κλαδι και ανοιγοκλεινει τα φτερα θα εχω προβλημα;
 
Εχω μια μονη ζευγαρωστρα αλλα θα παρω διπλη τωρα να την βαλω (ναι πεταριζει)
 
Με την λιτή περιγραφή που κάνεις ούτε εμείς καταλαβαίνουμε την κατάσταση ούτε κι εσύ θα βρεις βοήθεια αν τη χρειάζεσαι.
Κάνε @fotis 0320 τον κόπο και κάνε πιο αναλυτική περιγραφή της συμπεριφοράς του πουλιού να διαπιστώσουμε αν έχει πρόβλημα ή είναι απλά κάποια "παράξενη" συμπεριφορά του πουλιού.

ναι πεταριζει
Σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας
 
Καθε φορα που ακουει τα αρσενικα... Πεταριζει και μετακινειτε απο κλαδι σε κλαδι. Με τα αρσενικα δεν βλεπετε και τα ακουει λιγο την ειχα σε καραντινα μεσα και αυριο θα την κρεμασω εξω
 
Καθε φορα που ακουει τα αρσενικα... Πεταριζει και μετακινειτε απο κλαδι σε κλαδι.
Τότε απλά ενθουσιάζεται που ακούει τα αρσενικά! 😉 Ανατσουτσουριάζεται η κοπελιά!:D
 
... Την ειχα σε καραντινα μεσα και αυριο θα την κρεμασω εξω

Μήπως θα ήταν καλύτερα να την κρατήσεις χώρια, μην σου πυρώσει και τρέχεις χειμωνιάτικα με άσπορες γέννες;
 
την ειχα σε καραντινα μεσα και αυριο θα την κρεμασω εξω
Προσοχή μη σου κρυώσει γιατί ο καιρός είναι περίεργος! Και φυσικά προσοχή στα αρπακτικά τωρά που θα την βγάλεις έξω.

Ειναι το μισο της διπλης χωρις χωρισμα
Καλό θα ήταν να την βάλεις σε μεγαλύτερο κλουβί. Αν δλδ την βάλεις σε κανονική ζευγαρώστρα πιστεύω θα σταματήσει να πεταρίζει. Ούτως ή άλλως ένα πιο μεγάλο κλουβί θα σου χρειαστεί την άνοιξη. :)
 
Back
Top