Αναπαραγωγή Η καναρα μου δεν κλωσσαει

fotis δημουρ

PB New Member
Εγγραφή
11 Νοε 2015
Μηνύματα
122
Πόλη
Θήβα
Αφου μπηκε η αναπαραγωγηκη περιοδος αρχισα την πρωετημασια μετα απο εναν μηνα μου γεννησε αυγο και δεν καθετε να το κλοσισει γιατι; Σημερα το γεννησε στον πατο του κλουβιου δεν ευτιαξε φωλια και εσπασε ιδη 1 αυγο το σημερινο το εβαλα σε τσοχα
 
μπορεις να γινεις λιγο πιο περιγραφικος; Εισαι εσωτερικη η εξωτερικη εκτροφη; σε ενα μηνα προετοιμασιας ενωσες ζευγαρι; Εκανε ενα αυγο μονο μεχρι τωρα; Που θελεις να κλωσσησει το αυγο αφου δεν εφτιαξε φωλια; Εχω μπερδευτει λιγο και φανταζομαι και οι υπολοιποι. Πες περισσοτερα πραγματα και θα ελεγα να εξηγησεις πως καταλαβες οτι μπηκε η αναπαραγωγικη περιοδος ενα μηνα πριν...
 
Ενσα το ζευγαρι μερικες βδομαδες πριν και σημερα ενω δεν ειχε φτιαξει φωλια μου γεννησε αυγο εγω της εβαλα τσοχα αλλα δεν παει να κλοσισει
 
Μάλλον η θηλυκιά δεν είναι έτοιμη ακόμα.. Βγάλε φωλιά και νήμα και δώστης λίγο χρόνο.. Σε λίγες μέρες ξαναπροσπάθησε να της δώσει νήμα και φωλιά και ας ελπίσουμε να την στρώσει. Αν δεν τη στρώσει ίσως χρειαστεί να της δώσεις πιο πολλές επιλογές. Βάλει δλδ μια εσωτερική και μία εξωτερική φωλιά και διαφόρων ειδών νήματα να διαλέξει! Μπορεί να είναι παράξενη η κυρία!

Ο αρσενικός είναι πυρωμένος; Έχεις δει βατέματα, ταίσματα κτλ; Επίσης σε τι χώρο τα έχεις; Μήπως τα μετακινείς ή τα ενοχλείς και ενοχλείται και στρεσάρεται η κανάρα;
 
Back
Top