Ασθένειες Η καρδερίνα μου δεν πατάει καλά το πόδι της

Mikrosektrofeas

PB New Member
Εγγραφή
11 Απρ 2008
Μηνύματα
55
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Για σας εχω μια καρδερινα που εδω και πολυ καιρο τα πουπουλα της ειναι πολυ ανακατεμενα πτερροροια δεν ειναι γιατυ το ειχε και περυσι. Τι να κανω για να γινει κανονικο και αστραφτερο; 😕 επισης το ενα το ποδι της οταν πεταει απο το ενα ξυλακι στο αλλο δεν το παταει καλα εννοω οτι ενω το ενα το παταει και πιανεται το αλλο το αλλο το παταει αφου το κουνησει δυο τρεις φορες προς τα πισω και προς τα κατω σαν να εχει βγει απτη θεση του. Βοηθεια☹😱
 

Συνημμένα

  • καρδερινα.webp
    καρδερινα.webp
    46,7 KB · Προβολές: 423
την εχεις βαλει να ζευγαρωσει;
ειναι ετοιμη; Ποσο καιρο την εχεις;
ειναι εκτροφής;
sorry για τις ερωτησεις, αλλα θα με ενδιεφεραι να μαθω...
ευχομαι να σου κανει ωραιους μουλους.
 
Μικρε εκτροφεα.. Να ανεβασεις καμια φωτογραφια που να δειχνει το πουλι απο πιο κοντα... Να φαινεται καλυτερα το φτερωμα της και δειξε και τα ποδια της...
Επισης θα ηθελα να μου πεις φωλια και νημα; Γιατι; Τι αλλο εχεις μεσα στο κλουβι;
Κωστας1.. Ετοιμο πουλι τετοια εποχη;
 
καλημερα Σοφια.
επειτα απο zoom στη φωτογραφία, η μυτη της φαινεται να ειναι κατασπρη. κοιταξε καλυτερα
 
Ναι αλλα ειναι υπερβολικα νωρις για ζευγαρωμα καρδερινας, ακομα και σε εσωτερικο χωρο🙄
 
Μια ενδειξη οτι μια καρδερινα ειναι πυρωμενη ειναι το ασπρισμα του ραμφους, αλλα ειναι η μονη;Και ισχυει παντα;Η εποχη ειναι τελειως ασχετη για κατι τετοιο(πυρωμα). Δεν εχουμε να κανουμε με καναρινια εδω.. Που κατω υπο συνθηκες πυρωνουν οποτε θελουμε. Εγω βλεπω ενα πουλι συγνωμη για την απλοτητα της λεξης κατσιασμενο... Επισης βλεπω πολλες ταιστρες, αληθεια τι περιεχουν;
Οπως και να εχει δεν θελω να κανω υποθεσεις.. Ας μας απαντησει ο μικρος εκτροφεας(Κωστας).
 
με παρεξηγησατε αυτη η φοτο ειναι παλιοτερη. Αν θελετε καινουρια φοτο θα περιμενετε μεχρι την δευτερα. Δεν ξερω αμα ειναι εκτροφης αλλα ειναι παρα πολυ ηρεμη κελαηδαει ακομα κι αν ακουμπαω με το χερι μουστο κλουβι της!
 
Την έχεις ταΐστρα μόνο με κανναβούρι;
Στο πόδι που έχει πρόβλημα έχει δαχτυλίδι;
Ακόμη τα πόδια της μήπως έχουνε κάποια αρρώστια; (δεν θυμάμαι αυτήν την στιγμή πως την λένε αλλά βγάζει πολλά εξογκωματάκια και υπάρχουνε ειδικές αλοιφές για θεραπεία).
 
δεν τησ βαζεισ μια μπανιεριτσα
να βαλει το ποδαρακι τησ στο νερο
να πλυθει λιγακι, για αρχη;
 
Back
Top