Ασθένειες Η καρδερίνα μου είναι πια ελεύθερη!

Εγγραφή
22 Ιουλ 2008
Μηνύματα
225
Το πρώτο μου πουλάκι ο Ορφέας, η καρδερίνα που απέκτησα πριν λίγους μήνες και ήταν η αιτία να γραφτώ στο PB είναι πια ελεύθερη και ευτυχισμένη. Πέταξε η ψυχούλα της στον ουρανό πριν προλάβει αυτή να βγάλει καινούργια φτερά. Ήθελα εγώ να της το κάνω δώρο κάποια στιγμή αλλά βιάστηκε να φύγει και δεν μου έδωσε τη χαρά να τη δώ ελεύθερη ποτέ. Δεν περίμενα ότι θα στεναχωριόμουν. Θα μας λείψει πραγματικά η παρέα της.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Tania
Δημήτρη λυπάμαι πολύ για τον Ορφέα, όταν μπορέσεις πές μας ποιος ήταν ο λόγος για να μαθαίνουμε και να μην πάθουμε τα ίδια.
Λυπάμαι και πάλι για την απώλεια σου.
 
Σταμάτη είχε ευλογιά, μάλλον από κουνούπι μου είπε ο γιατρός. Της έδινα βιταμίνες και έβαζα tabernil στο πόδι που είχε κάτι σαν σπυράκι αλλά δεν είχε καμιά πρόοδο. Ο γιατρός μου είπε μακριά από τα υπόλοιπα και ότι έχει ελπίδες 30%. Τώρα φοβάμαι για τα δύο καναρινάκια μου αν και ποτέ δεν είχαν επαφή.
 
Δημήτρη λυπάμαι πολύ για το θάνατο του Ορφέα!☹ Και λυπάμαι πολύ γιατί δεν πρόλαβε να πάρει το δώρο του...
 
Πάντως Δημήτρη εσύ έκανες ότι μπορούσες για να το σώσεις, απλώς πρέπει να σκευτείς-ουμε τρόπο ώστε να μην συμβει κάτι παρόμοιο στα άλλα πουλάκια
 
δημητρη λυπαμαι πολυ ☹

μην στεναχωριεσαι ομως για την ελευθερια που δεν του χαρισες...

ισως το δωρο του να ηταν
οτι τον αγαπουσες, κ οτι τον κρατησες φροντιζοντας τον, ολο αυτο τον καιρο.
:)
ευχομαι να περασει γρηγορα η στεναχωρια σου κ να θυμασαι μονο οτι ομορφο, σου προσφερε η παρουσια του.
 
Φιλε μου λυπαμαι πολυ ισως εκει που ειναι τωρα να ξερει ποσο πολυ το περιποιηθηκες για να ζησει, κουραγιο...
 
Φιλε λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου αλλα πραγματικα πιστευω οτι το δωρο της θα μπορουσε να το ειχε παρει απο πολυ πιο πριν...Αυτα!
 
Δημήτρη να εισαι σίγουρος πως έκανες οτι καλύτερο μπορούσες!

Νομίζω πως έπραξες σωστά που δεν απελευθέρωσες ενα άρρρωστο απο ευλογιά πουλί γιατι θα κινδύνευαν και τα υπόλοιπα πουλιά που θα έρχονταν σε επαφή.
 
Φιλε λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου αλλα πραγματικα πιστευω οτι το δωρο της θα μπορουσε να το ειχε παρει απο πολυ πιο πριν...Αυτα!
Ευχαριστώ φίλιπποσ. Το πουλί από τότε που μου το χάρισαν περνούσε πτερόροια και δεν μπορούσε να πετάξει. Αυτά!
 
Δημήτρη καταλαβαίνουμε πώς νιώθεις, αλλά τουλάχιστον προσπάθησες και έκανες ό,τι μπορούσες..
Καλό ταξίδι Ορφέα.. ☹
 
Φιλε συγνωμη δεν ηξερα... Νομιζα οτι απλα περιμενες απλα να βαφτει και γι αυτο...
 
καλως η κακως φιλε μου...
η καρδερινα ειναι ενα χομπυ για επιμονουσ , υπομονετικουσ και λιγο...
... Αναισθητους.

γιατι, δυστηχωσ ... σημερα ειναι κι αυριο δεν ειναι...

πρεπει λοιπον να εχεισ γερα νευρα και καρδια πετρα για να ασχολεισαι μαζι τουσ...
 
Φιλε ξερουμε τι περνας!Λυπαμαι, να τοχεις παντα στην καρδια εκει θα ζει αν το θυμασαι!
 
φιλε δημητρη λυπαμε πολυ, σχεδον ολοι γνωριζουμε ποσο ασχημη ειναι η απωλεια ενος φτερωτου φιλου, καθε φορα οσες φορες και να περασουν ειναι το ιδιο στεναχωρες
 
Λυπάμαι πολύ Δημήτρη που έχασες το μικρούλι σου. Του έκανες δώρο τη στοργή, την τρυφερότητα, την αγάπη και τη φροντίδα σου!
 
Back
Top