Διατροφή Η κελαϊδίνη στα σούπερ μάρκετ, θεωρείται συσκευασμένη;

MrNek36

PB Member
Εγγραφή
28 Απρ 2018
Μηνύματα
539
Πόλη
Αθήνα
Απο περιέργεια και μόνο, η κελαϊδίνη Ήλιος που πουλάνε στα σουπερ μάρκετ, με αυτά τα χρωματιστά μέσα ειναι καλη; Θεωρείτε συσκευασμένη;
 
@MrNek36 γνώμη μου πάντα αλλά πιστεύω ως από τη στιγμή που έχει αυτά τα μπισκότα είναι άχρηστη ακόμη κι αν έχει συσκευαστει από μια εταιρία μπαχαρικών που δεν είναι και ειδική στις πτηνοτροφες
 
Συσκευασμένη είναι από τη στιγμή που έχει μπει σε σακουλάκια.
Αν τα σακουλάκια είναι διαφανή... χωρίς το λογότυπο δηλαδή κάποιας εταιρείας... Τότε πρόκειται για χύμα και "φτηνής" ποιότητας και ποικιλίας.
η κελαϊδίνη Ήλιος
Αυτή συσκευάζεται από κάποια εταιρεία (ήλιος υποθέτω) η οποία αναλαμβάνει και την ευθύνη για να μπει το μείγμα στα μάρκετ. Γιατί ως γνωστό αν δεν υπάρχει επωνυμία. Δεν ανεβαίνει σε κανένα ράφι τους.
Τώρα αν εγώ προσωπικά θα εμπιστευόμουν το συγκεκριμένο μείγμα σπόρων η απάντηση είναι όχι...
Δεν υπάρχει λόγος να εκθέτω τα πουλιά μου σε αμφίβολης προέλευσης και ποιότητας τροφές.
Για μένα δε διαφέρει από τα ανώνυμα σακουλάκια.
Γενικά τα μείγματα με κόκκινα, πράσινα και κίτρινα "φρουτάκια" δεν θα τα έβαζα στα καναρίνια μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αυτή συσκευάζεται από κάποια εταιρεία (ήλιος υποθέτω) η οποία αναλαμβάνει και την ευθύνη για να μπει το μείγμα στα μάρκετ. Γιατί ως γνωστό αν δεν υπάρχει επωνυμία. Δεν ανεβαίνει σε κανένα ράφι τους.
Aυτη η συσκευασια ειναι pvc τροφιμων,το δε περιεχομενο βρισκεται σε περιβαλλον αφιλοξενο για αναπτυξη μικροβιων
Τα μπαχαρικα Ηλιος κλπ ειναι αμφιβολου ποιοτητος και προελευσης, πιστευω πως οχι.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Back
Top