Γενικά Η κοκατιλοοικογένεια τώρα που μεγάλωσαν τα μικρά

mpampikos

PB Member
Εγγραφή
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
118
Πόλη
Παιανία
παιδια! Γεια σας! Θέλω να μοιραστώ μαζί σας την χαρα μου με το πώς ειναι να ζεις πλεον με 8 κοκατιλακια! Χεχε! Ειναι απίστευταα! το καθένα με τον δικό του χαρακτήρα! τα λατρεύωωω... 😀
ειδικά καθε απόγευμα που αρχίζουν και τραγουδάνε-τσιρίζουν όλα μαζί... Ειναι πραγματικα απίστευτο! Μπορεί να ακούγετε μαζοχιστικό αλλα αυτή η τσιρίδα ειδικα των μικρών μου αρέσει τρελααα...😛
να και κάποιες μεσημεριανές φώτο. 🙂
 

Συνημμένα

  • PICT1520.webp
    PICT1520.webp
    72,1 KB · Προβολές: 67
  • PICT1522.webp
    PICT1522.webp
    52,1 KB · Προβολές: 68
  • PICT1521.webp
    PICT1521.webp
    51,1 KB · Προβολές: 65
  • PICT1517.webp
    PICT1517.webp
    50,4 KB · Προβολές: 60
  • PICT1516.webp
    PICT1516.webp
    45,9 KB · Προβολές: 62
Nα σου ζησουν.

5 μικρα για πρωτη φορα νομιζω ειναι παρα πολυ καλα. Μην ξεχασεις τωρα να αφαιρεσεις την φωλια.Απο την ανοιξη παλι..
 
Τέλεια η οικογένεια! Να σου ζήσουν!

Μεγάλο και άνετο και το κλουβι τους! Θα σου πρότεινα να βάλεις μεσα αρκετα παιχιδια για να απασχολούνται. Θα βρείς πολλές ιδέες για παιχνίδα που μπορείς να κατασκευάσεις μόνος σου, σε αυτο το θέμα https://community.petbirds.gr/threads/Παιχνίδια-που-έχετε-στα-πουλιά-σας.3080/
 
ειναι πανεμορφα! Μπραβο σου που τα καταφερες! φανταζομαι την μελωδια τους και θα πρεπει να ειναι παραδεισος εκει! Τα μικρα ειναι αξιολατρευτα και με κατι ματακια ολο περιεργεια! το κλουβι τυος φαινεται αρκετα αντο για τοσα κοκατιλ! Και παλι μπραβο σου! Να τα χαιρεσαι τα πουλακια σου!
 
παιδιά σας ευχαριστώ όλους σας!
φώτη 6 είναι τα μικρά! απλά στην φωτο το ενα ήταν μπροστά! Οσο για την φωλιά την έβγαλα εδώ και καιρό γιατί ξαναζευγαρώνανε και και αρχιζαν πάλι να ετοιμάζονται και δεν ήθελα και αλλο γιατί ειναι ήδη ταλεπωρημένα με 6 μικρά και μία ανεπιτυχής γέννα φέτος!


τζορτζίνα οσα παιχνίδια και να τους έχω πάρει τ'ιποτα δεν τα τραβάει! Ούτε που τα αγγίζουν! αλλα πάντως τώρα που είναι πολλά νομίζω οτι ''παίζουν'' μεταξύ τους!

όσο για την κλούβα είναι μεγάλη! Οχι πολύ αλλα είναι! Μάλλον θα τους φτιάξω μία μεγαλύτερη απο του χρόνου για να είναι πιο άνετα...
 
Ειναι ολα τους πανεμορφα!
Να σου ζησουν! 🙂
 
Πολυ ωραια οικογενεια κι απο τι βλεπω ολα στη σειρα. Σαν τις κορες του Ο Μακρη απο την ταινια "Η θεια απο το "Σικαγο"!
Να σου ζησουν, ναι ειναι γερα.
 
Back
Top