Γενικά Η νέα μου ντόβα

δεκαοχτουρα

PB New Member
Εγγραφή
9 Σεπ 2011
Μηνύματα
182
Πόλη
Παγκράτι
Μετα τον θανατο της ηλικιωμενης μου ντοβας, εντοπισα ευκολα μια μικροτερη αρσενικη ντοβα σε πετ σοπ στο Αιγαλεω. Ο ιδιοκτητης του καταστηματος γνωριζει αρκετα για τα πουλια και μου ειπε οτι η ντοβα ερχεται απο την Κινα. Εψαξα να βρω την προελευση αλλα δεν μπορεσα.
Αγορασα την ντοβα και την εφερα στο νεο της σπιτι οπου η θηλυκια εδεσε αμεσως μαζι της οπως βλεπετε στις φωτος (ειναι η ορθια αριστερα).
 
Συγνώμη που επιμένω με κάθε ευκαιρία αλλά η καραντίνα είναι πολύτιμη όχι μόνο για το καινούργιο πουλάκι που αγοράζουμε αλλά και για τα υπόλοιπα που έχουμε ήδη. Να μην είστε ανυπόμονοι.

Να τα χαίρεσαι.
 
Τα έχεις σε πολύ όμορφο περιβάλλον! Μπράβο σου! Να τα χαίρεσαι!
 
Συγνώμη που επιμένω με κάθε ευκαιρία αλλά η καραντίνα είναι πολύτιμη όχι μόνο για το καινούργιο πουλάκι που αγοράζουμε αλλά και για τα υπόλοιπα που έχουμε ήδη. Να μην είστε ανυπόμονοι.

Να τα χαίρεσαι.
Το προηγουμενο πεθανε απο γηρατεια, τι καραντινα να κάνω;

Τα έχεις σε πολύ όμορφο περιβάλλον! Μπράβο σου! Να τα χαίρεσαι!
Σε ευχαριστω πολυ.:)

Ελπιζω να δεσουν ομορφα!
Μακαρι :)🙄

Πολυ ωραιο, σε ευχαριστω.
 
Το προηγουμενο πεθανε απο γηρατεια, τι καραντινα να κάνω;
Από ό,τι και αν πέθανε, την καραντίνα την εφαρμόζουμε στα καινούργια πουλιά που αγοράζουμε προκειμένου να μη μεταφέρουν τις ασθένειες που κουβαλάνε από τα Pet Shop και έτσι σε μερικές μέρες αντί να έχουμε δύο πουλάκια δεν έχουμε κανένα.

Αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις το άρθρο που παρέθεσα, θα καταλάβαινες τι εννοώ.
 
να την χαιρεσαι βαλε μας ομως λιγες ακομα φωτογραφιες να την δουμε καλα και εμεις να την καμαρωσουμε
 
Πολυ ωραιο, σε ευχαριστω.
να την χαιρεσαι βαλε μας ομως λιγες ακομα φωτογραφιες να την δουμε καλα και εμεις να την καμαρωσουμε
Θα κανω καινουριο ποστ

Από ό,τι και αν πέθανε, την καραντίνα την εφαρμόζουμε στα καινούργια πουλιά που αγοράζουμε προκειμένου να μη μεταφέρουν τις ασθένειες που κουβαλάνε από τα Pet Shop και έτσι σε μερικές μέρες αντί να έχουμε δύο πουλάκια δεν έχουμε κανένα.

Αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις το άρθρο που παρέθεσα, θα καταλάβαινες τι εννοώ.
Ηταν μοναχουλα της και σε ευχαριστω για την ενημερωση.
 
Back
Top