Γενικά Η οικογενεια μεγαλωνει

Εγγραφή
4 Νοε 2013
Μηνύματα
207
Σημερα μου χαρισαν 2 μπατζι (αδερφια) απο οσο μου εχει πει ο φιλος που μου τα εδωσε οτι ειναι αγορι και κοριτσι ακομη δεν ξερω πιο ειναι το θυληκο και πιο το αρσενικο
οποτε ουτε ονοματα εχω διαλεξει αλλα καθε προταση δεχτη 🙂
View image: DSC 0068
 
Ειναι μικρα ακομη δεν θα αλλαξουν πτερωμα; Μαρια μπορεις να καταλαβεις πιο ειναι αρσενικο και πιο θυληκο;
 
Αν βλέπω καλά και το αριστερά είναι θαλασσί ανοικτό με λίγο άσπρο γύρω από τα ρουθούνια και στην αρχή του χαλινού είναι μάλλον θηλυκό.
Το δεξιά αν είναι μωβ, καθαρό απλωμένο ομοιόμορφα χωρίς καθόλου ίχνη άσπρου είναι το αρσενικό
 
Κουκλάκια είναι, τρελλαίνομαι για τα λαχανί!
Να σου ζήσουν!
Τα σκορδα ξεχασες 😛 τα κοκατιλ μου βγαινουν ψηλα για να τα βλεπουν 😀 και εχουν πολυ διαθεση περισσοτεροι απο πριν
🙂
Ειδη τρωνε απτα χερια μου σε 3-4 μερες θα ξεκινισω την εκπαιδευση που θα συνηθησουν το περιβαλλο και εμενα
 
χα χα δεν τα ξέχασα αλλά λέω θα μου βγάλουν το όνομα και δεν είμαι η ίδια προληπτική αλλά αφού θέλεις και σκόρδα και ματόχαντρο :) matoxantro.webpgarlic-wreath-on-the-door.webp
 
Προσωπικα πιστευω στο ματι 😀 δεν το συζηταω! Οι γειτονες μου ειναι το κατι αλλο... Θα σου βαλω αυριο κοντινες φωτο απτα προσωπακια τους νομιζω εχω δει λιγο μαυρο σε ραμφος σε ενα απτα δυο
 
Σημερα μιας και ειμαι με αδεια βγηκαμε περιπατο στο δωματιο μου :)
κλειστα παραθυρα δεν εχει εχμυρα αντικειμενα κλειστες κουρτινες ολες οι πριζες κλειστες!
το απολαυσα το θεαμα μακαρι να γινοταν και με τα κοκατιλ μου
παρολο που ειναι δυο βλεπω οτι με ακουν ισως να επηρεαζει την εκπαιδευση να την κανει πιο δυσκολη αλλα φενεται οτι τα καταφερνω :)
 
θαδεις να εχουν και μια ποιο ομορφη σχεση και μεταξι τους αφου μεγαλωνουν μαζι οσο για τα κοκατιλ σου... Μη τα θελουμε και ολα δικα μας δεν ειναι και οι χαρακτιρες ολων των πουλιων ιδιοι και συγουρα εξαρτατε και η ηλικια τους.
 
Η αληθεια ειναι ποιο μεγαλα απτα μπατζι🙂 χαρηκα οταν ηδα τα μπατζι μου να πετανε μαζι και διπλα διπλα ηταν ενα καταπληκτικο θεαμα εβαζα το κεχρι στο χερι μου καθησαν και τα εβαλα μεσα στο κλουβι
 
που τους βρισκετε ρε παιδια αυτους που σας τα χαριζουν; Θελω και γωω😳

πανεμορφα ειναι Δημητρη! βαλε καμια φωτο ακομα να ζαχαρωσουμε και μεις.
 
Back
Top