Γενικά Η παπαγαλία μου

Nikoletta

PB Member
Εγγραφή
12 Μαϊ 2008
Μηνύματα
727
Πόλη
Άλιμος
Επιτέλους έβγαλα ορισμένες φωτογραφίες την Ευαγγελία μου (Ντούντου την έλεγα, Ευαγγελία κατέληξα), της πανέμορφης παπαγαλίας που μου χάρισε ο teo2 στις 25/6/2008!
Έχει πλέον εξοικειωθεί μαζί μου, αν και βέβαια δεν παραλείπει να με τσιμπάει μανιωδώς σε κάθε ευκαιρία. 😀 Επίσης μιλάει-παραμιλάει, και το σίγουρο είναι -δεν είναι δημιούργημα της φαντασίας μου- ότι λέει "μαμά" και το δεύτερο "α" το τραβάει πολύ ("μαμάααα")!
Περιμένω εντυπώσεις (ναι ναι, είμαι μία χαζομάμα :D)
 

Συνημμένα

  • 100_0415.webp
    100_0415.webp
    57,4 KB · Προβολές: 84
  • 100_0416.webp
    100_0416.webp
    29,2 KB · Προβολές: 95
  • 100_0421.webp
    100_0421.webp
    53,4 KB · Προβολές: 85
Να την χαιρεσαι Νικολετα! Πιστευω οτι δεν ειναι δημιουργημα της φαντασιας σου, οτι λεει μαμααα, αλλα δημιουργημα του ενδιαφεροντος σου και της καλης σας σχεσης! Σου ευχομαι να ακουσεις κι'αλλα λογακια!:D
 
γλυκα ειναι... Να την χαιρεσαι... Αν θες βγαλε το καθρεφτακι γιατι οπως εχει αναφερθει απο διαφορα μελη μονο προβληματα μπορει να δημιουργησει! Και κατι αλλο..σιγουρα ειναι θηλυκο;:S
 
Φώτη μου καλημέρα! Το καθρεφτάκι του το είχα βγάλει στις αρχές αλλά έκανε πανικό, πέταγε τις τροφές της κλπ. Στην αρχή έφτυνε τον καθρέφτη (για την ακρίβεια τον τάιζε) αλλά από τότε που με συνήθισε σταμάτησε να ασχολείται με αυτό! Τώρα κάθεται και μιλάει και κοιτάζει να δει τι κάνουν και τα καναρίνια 😱 Είναι και κουτσομπόλικο 😛 Νομίζω πως είναι κοριτσάκι, η μυτούλα του δεν έχει το έντονο μπλε των αρσενικών και όσο μεγαλώνει αρχίζει και καφετίζει.
 
Να Την χαίρεσαι Νικολέτα! Η αλήθεια είναι οτι αναρωτήθηκα και γω αν είναι κοριτσάκι! Αν είναι μικρή σε ηλικία (που είναι απ' ότι φαίνεται) θα ξεκαθαρίσει σιγά σιγά... Είναι ένα πολύ όμορφο και γλυκό παπαγαλάκι!:D
 
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους! Ναι, είναι αλήθεια πως είναι πολύ γλυκό πουλάκι, έχει κάτι ματάκια πολύ συγκινητικά.. όσο όμως γλυκό φαίνεται, τραβάει κάτι τσιμπιές που τα χέρια μου είναι γεμάτα σημάδια. Ή που θα με τσιμπάει ή που θα "ταΐζει" το χέρι μου :D
 
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους! Ναι, είναι αλήθεια πως είναι πολύ γλυκό πουλάκι, έχει κάτι ματάκια πολύ συγκινητικά.. όσο όμως γλυκό φαίνεται, τραβάει κάτι τσιμπιές που τα χέρια μου είναι γεμάτα σημάδια. Ή που θα με τσιμπάει ή που θα "ταΐζει" το χέρι μου :D


Νικολεττα αντιδρας οταν σε δαγκωνει; Φωναζεις, λες οτιδηποτε; Τραβας το χερι σου προς τα πισω;
Εαν κανεις καποιο απο αυτα να ξερεις οτι της δινεις λογο να το κανει ξανα και ξανα. Πρεπει να μην πεις τιποτα ουτε να τραβηξεις το χερι σου. Ετσι δε θα δωσεις αξια σε αυτο που εκανε και θα καταλαβει οτι δεν πετυχε να σε τρομαξει η οτιδηποτε εχει στο μυαλο της να καταφερει με αυτον τον τροπο. Εαν το εφαρμοσεις θα δεις οτι πολυ συντομα θα σταματησει και δε θα σε δαγκωνει.
 
Να τη χαίρεσαι Νικολέττα μου την "ατίθαση" παπαπαγαλία σου; Για ακόμη μια φορά!
 
Back
Top