Γενικά Η παπαγαλινα δαγκωνει τον παπαγαλο μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Tania
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Tania

PB Member
Εγγραφή
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
295
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Παιδια να σας κανω μια ερωτηση;Η παπαγαλινα μου η Ελενα συνεχεια δαγκωνει τον Τιμ τον παπαγαλο μου. Εχω παρατηρησει πως του εχει βγαλει φτερα κυριος γυρο απο τα ματια και στην κορυφη του κεφαλιου. Μηπως πρεπει να τους χωρισω;
 
Αφου του δημιουργει προβλημα και πιθανοτατα τον στρεσσαρει αυτο τοτε καλυτερα θα ηταν με μενανε σε ξεχωριστα κλουβια αλλα να βλεπονται αφου ειναι φιλοι. 😉
 
  • Like
Αντιδράσεις: Tania
Λες να τους χωρισω, ε; Παντως τους εχω αρκετους μηνες μαζι και τους 2 τελευταιους μηνες του φερεται ετσι. Ειναι μικροτερη αρκετα (4-5 χρονια)και γι΄αυτο σκεφτηκα μηπως νιωθει αμηχανη μπροστα του. Ετσι πιστευα οτι θα το ξεπερασει με το χρονο. Δεν εγινε ετσι ομως. Μαλιστα εγινε χηροτερη. Ενας κυριος που πουλαει παπαγαλους με συμβουλεψε να μην τους χωρισω εγω ομως θελω και τη δικη σας γνωμη.
 
Η γνωμη μου ειναι η ιδια με του Ανεστη (Φοιβου). Αφου τον ενοχλει και τον εχει μαδησει θα ηταν πολυ καλυτερα να μετεφερες τον ενα σε αλλο κλουβι αλλα να βλεπονται οπως λεει και ο Ανεστης!
Αυτο μπορει να γινεται για να επιβληθει στο αρσενικο αλλα επειδη εχει ασχημα αποτελεσματα (η επιβλητικοτητα) για τον αλλο παπαγαλο τοτε σιγουρα θα ηταν καλυτερα χωριστα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Tania
Παιδια συμφωνω απολυτος μαζι σας. Μηπως καποιος απο εσας ξερει καποιον που να πουλαει κλουβι για παπαγαλο ring-neck parakeet σε τιμη κατω των 50Ε;Θα μου πειτε τωρα γιατι δεν παω σε ενα pet-shop γιατι πιστευω οτι στο internet εχει πιο καλες τιμες. Επισης αν ενδιαφερεται κανεις εχω επικοινωνισει με εναν εκτροφεα παπαγαλων και πουλαει μωρα ring-neck και αλλων ρατσων καποια ταισμενα στο χερι και καποια οχι. Μου ειπαι λοιπον οτι πουλαει μικρα ring-neck σε καλη τιμη αλλα οχι τα'ι'σμενα στο χερι. Εγω τα λυπηθηκα.<email removed>
 
Back
Top