Αναπαραγωγή Η παπαγαλινα μου σταματησε να μπαινει στη φωλια

tanakidoy stella

PB New Member
Εγγραφή
20 Απρ 2009
Μηνύματα
16
Πόλη
Θεσσαλονίκη
ειναι η δευερη φορα, που η θυλικια κανει αβγα.ηταν στη φωλια για 2 εβδομαδες και τωρα 2 μερες δεν μπαινει καθολου στη φωλια...☹τι να κάνω; Εκανε 2 αβγα..☹. Τα πρωτα τα πεταξε εξω απο την φωλια αυτα ειναι ακομα μεσα αλλα δεν πηγαινει καθολου
 
Βγαλε φωλιες, γιατι αρχισαν οι ζεστες και το καταλαβε και η καναρα για αυτο δεν καθεται!
Σε λιγο θα αρχισει και η εποχη της πτερορροιας και δεν κανει να εχουν μικρα!
 
Oχι δεν εχει σημασια. Το πιθανοτερο ειναι αυτο που σου λεει η Νικη.

Κοιταξε ομως και για ψειρες. Σε καθε περιπτωση αφαιρεσαι την φωλια γιατι θα ταλαιπωρειται η θηλυκια σου και μπορει ακομα να την χασεις απο θερμοπληξια.
 
Χιλια συγνωμη ημουν τελειως αφηρημενη!

Παντως κι εδω ισχυει για τις ζεστες!
Τα παπαγαλακια συνηθως ξεκιναν την πτερορροια τον Αυγουστο αλλα εγω ειδα σε φιλικο σπιτι να εχουν απο τωρα! 🙂
 
ευχαριστω ... Παρα πολυ... Θα το κανω τωρα αμεσως... Πρεπει και να τα χωρισω ... Οποσδηποτε; Τα λυπαμαι να ειναι μονα τους, δεν εχουν χωρισει ποτε.

-

ευχαριστω ... Παρα πολυ... Θα το κανω τωρα αμεσως... Πρεπει και να τα χωρισω ... Οποσδηποτε; Τα λυπαμαι να ειναι μονα τους, δεν εχουν χωρισει ποτε.
τα ψεκαζω για ψειρες αλλα για να πω την αληθεια εχω να το κανω 2 μηνες... Πρεπει να το κανω εχει δεν εχει;
 
Οχι οχι μην τα χωρισεις!
Βγαλε φωλια, ελεγξε για ψειρες και ολα οκ..
Δωστους και βιταμινη που μπαινει στο νερο και θα ειναι μια χαρα!
πρεπει να το κανω εχει δεν εχει;

εγω προσωπικα δεν τα ψεκαζω προληπτικα...
θα κανω μονο τα κλουβια τους το καλοκαιρι με καποιο ηπιο αποπαρασιτικο και τιποτα αλλο!
Αν τα διατηρεις καθαρα μειωνεται η πιθανοτητα ψειρας και ασθενειων!
 
ευχαριστω ..:D. Παρα πολυ νικη να εισαι καλα... 😉βιταμινες τους βαζω στο νερο... Ειναι αντι στρες μου ειπαν..στο μαγαζι που τα αγορασα..
 
Back
Top