Αναπαραγωγή Η πορεία στην αναπαραγωγή των τιμπράντο μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης sotosk
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

sotosk

PB New Member
Εγγραφή
21 Απρ 2019
Μηνύματα
64
Πόλη
Βόλος
Σας παρουσιαζω την εως τωρα πορεια στην αναπαραγωγή των δυο ζευγαριων μου τιμπραντο. Εκανα διατροφικη προετοιμασια με τροφη χωρις ρουπσεν και εξτρα καναβουρι, μηλα, μαρουλι και καθε μερα αυγο. Τους εδωσα και βιταμινη ε στο νερο. Μεχρι τωρα απο το πρωτο ζευγαρι του 2017 ειχα μια γεννα 5 στα 5 τα οποια ειναι 20ημερων και στο αλλο ζευγαρι του 2018 ειχα την πρωτη γεννα 4 ασπορα ολα τα οποια τα πηρα την εκτη μερα για να μην κουρασω την θηλυκια και μια γεννα μετα απο μια βδοναδα που την ειχα χωρια για να ξεκουραστει και εβγαλε πρωχθες 4 στα 4. Αυτα στην μεχρι τωτα πορεια μου!
 
Γεια σου Σωτήρη! Συγχαρητήρια και πολλά μπράβο για τις επιτυχημένες και γόνιμες γέννες! Καλώς τα δέχτηκες! Με το καλό να κλαρώσουν τα νεογέννητα και να καμαρώσεις έφηβα τα μεγαλύτερα! Καλή συνέχεια! 🙂🤝
 
62554
Το πρωτο ζευγαρι με τα πεντε μικρουλια. Η τριτη μερα που βγηκαν τσαρκα στο κλουβι! Παρολο αυτα η θηλυκια ψαχνει να ζευγαρωσει παλι και γιαυτο η δευτερη φωλια.. Μολις δω να την ξεκινησει θα μπει χωρισμα
 
Καλημέρα Σωτήρη! Πολύ όμορφα και γλυκά όλα τους! "Κυριαρχεί " το σκούρο χρώμα, σε αντίθεση με τον γονιό τους που είναι λαμπερός κίτρινος! Μπράβο! Να τα χαίρεσαι όλα τους!:)✌👌
 
Σευχαριστω εχω και φωτο οταν σκασαν. Το κακο ειναι οτι δεν εβγαλα οταν εβαλα τα δαχτυλιδια. Φιλε μου καναρινι4ever η μητερα τους ειναι καφε γιαυτο μαλλον... Ο πατερας μαλλον ειχε κλειστα ματια οταν εκανε τι εκανε γιαυτό...
 
Το κακο ειναι οτι δεν εβγαλα οταν εβαλα τα δαχτυλιδια.
Δεν πειράζει! Αν γεννήθηκαν ή γεννηθούν άλλα μικρά και τα δαχτυλιδώσεις, μπορείς να μας στείλεις φωτογραφίες από αυτά! :)

Φιλε μου καναρινι4ever η μητερα τους ειναι καφε γιαυτο μαλλον... Ο πατερας μαλλον ειχε κλειστα ματια οταν εκανε τι εκανε γιαυτό...
😀! Έτσι εξηγείται! Από την μητέρα κληρονόμησαν το καφέ χρώμα! Ατιμα γονίδια! Έχουν και κίτρινα μπαλώματα από τον πατέρα τους! Να είμαστε δίκαιοι! 😛😁
 
Να και μια φωτο μου οταν περασα βερες στα μικρα μου

IMG_20190423_151218_480x640.webp
[automerge]1557824837[/automerge]
Να πω οτι το ενα πιο ανοιχτοχρωμο που γεννηθηκε πιο μικρο σε μεγεθος και αργησε να αναπτυχθει χωρίς ομως προβλημα η μανα του εβγαλε το δαχτυλίδι.
 
Back
Top