Γενικά Η πρωτη ετοιμη φωλια για το 2014

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης bkourou
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

bkourou

PB New Member
Εγγραφή
17 Σεπ 2011
Μηνύματα
71
Πόλη
Γλυφάδα
Η πρωτη ετοιμη φωλια για το 2014, ειναι γεγονος!
Απο το αποτελεσμα της πρωτης γεννας θα εξαρτηθει αν θα προχωρησω και σε αλλο ζευγαρι.


0476t7bl.jpg



mSfi42Zl.jpg



3DkaKr9l.jpg



WUXMezUl.jpg


Καλη συνεχεια σε ολους!
 
Γιάννη σε ευχαριστω πολυ, ευχομαι και σε ΄σενα να βγαλεις καλους τραγουδιστες, σκεφτομαι απο του χρονου να αχοληθω και γω με τα μαλινουα, τον Σεπτεμβρη θα κανω εγγραφη και 'γω στον ΟΕΜ.
 
Καλή αρχή και καλή συνέχεια!

, σε περιμένουμε τον Σεπτέμβρη. 😉
 
Καλή αρχή Βασιλη, να βγαλεις πολλα μικρα φετος, τα πουλακια σου ειναι κοινα; Γιατι το πρασσινο εχει δαχτυλιδι! ωραιο το ασπρο παντα μου αρεσανε τα λευκα :)
 
Καλή αρχή και καλή συνέχεια!

, σε περιμένουμε τον Σεπτέμβρη. 😉

Ευχαριστω, ακουσα μαλινουα απο κοντα φετος, απο εκτροφεα στη Βουλα... και ανυπομονω να ξεκινησω θα τα πουμε απο κοντα σιγουρα...

Καλή αρχή Βασιλη, να βγαλεις πολλα μικρα φετος, τα πουλακια σου ειναι κοινα; Γιατι το πρασσινο εχει δαχτυλιδι! ωραιο το ασπρο παντα μου αρεσανε τα λευκα :)

Ειναι πουλι του 2011 απο Ιταλια (FOI) το εχω παρει απο pet shop γιατι μου αρεσε, πρεπει να ειναι αχατης... Πρωτη φορα το ζευγαρωνω, στο τραγουδι ειναι ασταματητο μοιαζει με τιμπραντος στις νοτες. Καποια στιγμη θα σας το βαλω να το ακουσετε.
 
Βασίλη τα αντικαθιστούμε μέχρι το 3ο αυγό, μόλις κάνει το 4ο τα επιστρέφουμε στην φωλιά.
Έπρεπε σήμερα να τα είχες βάλει πίσω στην φωλιά.
 
Βασίλη τα αντικαθιστούμε μέχρι το 3ο αυγό, μόλις κάνει το 4ο τα επιστρέφουμε στην φωλιά.
Έπρεπε σήμερα να τα είχες βάλει πίσω στην φωλιά.

Δεν ειναι απολυτο αυτο θα τα επιστρεψω ολα το βραδυ κανονικα θα τα επεστρεφα αυριο το πρωι αλλα επειδη θα φυγω πριν τις 6:00 θα το κανω σημερα το σουρουπο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: KonWin
Απο την στιγμη που δεν ξεχωριζει καποιο μπλε αυγο μπορει να τα κρατησει μια μερα ακομα διοτι υπαρχει περιπτωση και για 5ο αυγο... Προσωπικα και εγω στο 4 τα επιστρεφω.
Βασιλη σου ευχομαι να σκασουν ολα! Εξαλου και απο το βραδυ να τα βαλεις δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα ωρων διοτι το 5ο (αν υπαρξει) θα ηταν ηδη ζεστο ενω τα 4 θα ηθελα εναν σχετικο χρονο να αναπτυξουν την σωστη θερμοκρασια ωστε να ξεκινησει να δημιουργείται ζωη..
 
περημενουμε φωτο και με τα πιτσιρικια τωρα μας ανοιξες την ορεξη (οχι να τα φαμε.. Να τα δουμε ενοω)Με το καλο να ερθουν!
 
Κατ' αρχάς έχεις μια απίστευτα όμορφα κανάρα! Να την χαίρεσαι! Και το αρσενικό σου βέβαια! Καλή επιτυχία σου εύχομαι ολόψυχα και με το καλό οι νεοσσοί! Να σε ρωτήσω, στην ποτίστρα μέσα τι έχεις βάλει;
 
Να σε ρωτήσω, στην ποτίστρα μέσα τι έχεις βάλει;
Ειναι πολυβιταμινη 'fetri vit' χρειαζεται για την προετοιμασια του ζευγαριου για αναπαραγωγη.

Και καποιες προσφατες φωτογραφιες:

vJCYu30l.jpg




kmHlUYwl.jpg
 
Back
Top