Γενικά Η ροζελα μου πέθανε σήμερα το πρωί

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kits
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

kits

PB New Member
Εγγραφή
3 Νοε 2008
Μηνύματα
29
Πόλη
Μέγαρα
Καλη χρονια σε ολους. Σημερα το πρωϊ αρωστησε ο κιτς μου[ροζελα] και τελεικα πεθανε. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι;
 
Λυπαμαι για την απωλεια σου! ☹

Μου φαινεται δυσκολο ομως να αρρωστησε αποτομα σημερα το πρωι και να πεθανε αμεσα. Ισως δεν το ειχες προσεξει οτι ηταν αρρωστη. Τι συμπτωματα ειχε; Ετρωγε οπως παντα τις τελευταιες ημερες; Η διαθεση της ηταν καλη; Κοιμοταν και φουσκωνε τα φτερα της συχνα στη διαρκεια της ημερας; Παρατηρησες τις κουτσουλιες της;
 
Λυπάμαι για τον κιτς, όταν λες σήμερα το πρωί αρρώστησε, τι του συνέβη τόσο ξαφνικά; Τι παρουσίασε και σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα χάθηκε; Προϋπήρχε κάτι;
 
το πρωϊ τον βρηκα να καθετε στον πατο του κλουβιου. σιγα σιγα αρχησε να χανη την δηναμη του και δεν μπορουσε ουτε να πεταξη. μετα δεν ανασενε καλα και πεθανε. της πρωϊγουμενες μερες ετρωγε καλα και ηταν ολα καλα πυστευω.
 
Λυπάμαι πολύ..Λίγο απίθανο όμως να αρρώστησε και να πέθανε τόσο ξαφνικά.Ίσως να μην είχες προσέξει κάποια αδιαθεσία που τυχόν είχε. Όπως και να 'χει είναι κρίμα που χάθηκε μια ζωούλα.
 
☹ Κρίμα. Λυπάμαι πολυ.. Μου κάνει εντύπωση, όμως, που ''έφυγε'' τόσο ξαφνικά χωρίς να δώσει κάποιο σημάδι αδιαθεσίας τις προηγούμενες μέρες...
 
λυπαμαι πολυ για τη μικρουλα σου. Αν ηταν δυνατον και μπορεις να αναταπεξελθεις οικονομικα... Μπορεις να του κανεις εξετασεις για να δεις απο τι πεθανε...
 
Λυπαμαι πολυ☹ Μου φαινεται και μενα περιεργο να πεθανει ετσι ξαφνικά το πουλακι. Ηξερες την ηλικια του;
 
Λυπηρό το γεγονός. Μηπως εφαγε λαχανικά που δεν ήταν καλά πλυμένα και έπαθε δηλητηρίαση; Χάνονται πολλά πουλια απο δική μας αμέλεια και με ξαφνικό αλλά οδυνηρό τροπο απο αυτό τον λόγο.☹ Τουλάχιστον ψάξε για την αιτία για να προφυλαχθείς στο μέλλον απο παρόμοια περίπτωση.
 
σας ευχαριστο ολους. απο οτι εμαθα πεθανε απο καρδια. Μου ειπαν το παθενουν ευκολα η ροζελες. εσυς ξερετε κατι τετοιο;
 
σας ευχαριστο ολους. απο οτι εμαθα πεθανε απο καρδια. Μου ειπαν το παθενουν ευκολα η ροζελες. εσυς ξερετε κατι τετοιο;

Για να ξερεις απο τι πεθανε πρεπει η να ειναι πολυ εμφανες οπως καποιο τραυμα ή να κανει ο πτηνιατρος νεκροψια. Αν εγω πω οτι δεν ηταν απο καρδια αλλα εγκεφαλικο για παραδειγμα, ποιος μπορει να πει σιγουρα οτι δεν ηταν;

Εγω προσωπικα δεν εχω διαβασει πουθενα οτι οι ροζελες εχουν προδιαθεση για προβληματα καρδιας. :)
 
Λυπάμαι πολύ. Σου εύχομαι να ξεπεράσεις γρήγορα την απώλεια και να δώσεις την αγάπη σου σ΄ένα καινούριο φτερωτό φίλο. Μήπως ήταν κάποιος ιός; Ξέρεις, οι παπαγάλοι κολλάνε εύκολα ιώσεις, γι΄ αυτό δεν πρέπει να τους πλησιάζουν άρρωστοι και πρέπει να πλένουμε καλά τα χέρια μας πριν τους πλησιάσουμε.
 
Λυπάμαι πολύ. Σου εύχομαι να ξεπεράσεις γρήγορα την απώλεια και να δώσεις την αγάπη σου σ΄ένα καινούριο φτερωτό φίλο. Μήπως ήταν κάποιος ιός; Ξέρεις, οι παπαγάλοι κολλάνε εύκολα ιώσεις, γι΄ αυτό δεν πρέπει να τους πλησιάζουν άρρωστοι και πρέπει να πλένουμε καλά τα χέρια μας πριν τους πλησιάσουμε.
Styliani πώς να το ξέρει αφού δεν το είχε δει γιατρός;
 
Back
Top