Φροντίδα Η ταΐστρα μου για τα άγρια ιθαγενή του κήπου μου

AlexParrots

PB New Member
Εγγραφή
10 Ιαν 2022
Μηνύματα
11
Πόλη
Ήπειρος
Τελείωσα την κατασκευή μιας ταΐστρας για τα αγριοπούλια του κήπου μου.
Έχω βάλει και άλλες του εμπορίου, αλλά αυτήν την έφτιαξα εξολοκλήρου εγώ με ξύλο ελάτου.
Έχω κατασκευάσει και τοποθετήσει και φωλιές.
Για να δούμε.

mjMXzQ39_t.jpg
 
Τελείωσα την κατασκευή μιας ταΐστρας για τα αγριοπούλια του κήπου μου.
Υπέροχη δουλειά, ελπίζω να την τιμήσουν τα αγριοπούλια και να ομορφύνουν με την παρουσία τους τον χώρο σας.
 
Είναι πολύ όμορφη κ είμαι σίγουρη ότι τα αγριοπουλια θα σε ευγνωμονούν. Είναι πολύ γλυκό αυτό που κάνεις κ για τις φωλιές κ για την ταΐστρα. Επίσης, η φωτογραφία είναι έτσι τραβηγμένη που δίνει την εντύπωση ότι βλέπουμε ένα μεγάλο κιόσκι στην αυλή κ όχι κρεμαστή ξύλινη ταίστρα. Μπράβο κ για την κατασκευή κ για την φωτό! 😀👏
 
Φαντάζομαι την χαρά και την ικανοποίηση σου για κατασκευή.
Ελπίζω να την ευχαριστηθούν τα πουλάκια.
αγριοπούλια του κήπου μου.
Συνήθως τη είδη πουλιών σε επισκέπτονται;
 
Τα πουλιά που με επισκέπτονται είναι εκτός των πανταχού παρόντων σπουργιτιων, καλόγεροι, γαλαζοπαπαδιτσες, καρβουνιαρηδες, σπινοι, κοκκινολαιμηδες, σουσουραδες, καρδερίνες, κοτσυφια, κισσες.
Ενδεχομένως και κάποια άλλα που ξεχνάω.
 
καλόγεροι, γαλαζοπαπαδιτσες, καρβουνιαρηδες, σπινοι, κοκκινολαιμηδες, σουσουραδες, καρδερίνες, κοτσυφια, κισσες.
Το λες κ συμφωνική ορχήστρα.
 
Τελείωσα την κατασκευή μιας ταΐστρας για τα αγριοπούλια του κήπου μου.
Έχω βάλει και άλλες του εμπορίου, αλλά αυτήν την έφτιαξα εξολοκλήρου εγώ με ξύλο ελάτου.
Έχω κατασκευάσει και τοποθετήσει και φωλιές.
Για να δούμε.

mjMXzQ39_t.jpg

Μόνο εγώ το πέρασα για κιόσκι στον κήπο;

Γ@μώ την μυωπία μου...

Όλα πανέμορφα...!
[automerge]1645564989[/automerge]
Επίσης, η φωτογραφία είναι έτσι τραβηγμένη που δίνει την εντύπωση ότι βλέπουμε ένα μεγάλο κιόσκι στην αυλή κ όχι κρεμαστή ξύλινη ταίστρα.

Εγώ δεν έβλεπα το κιόσκι, σιγά μην έβλεπα το μήνυμά σου...!
 
Μπράβο! Πολύ ωραία κατασκευή! Κι εγώ σαν κιόσκι το είδα στην αρχή και λέω στρουθοκάμηλους θα ταιζεις?😅 Τώρα περιμένουμε βίντεο με τα αγριοπουλια εν ώρα γεύματος.😋
 
@TZANNSPY Ειναι αιωρουμενο κιοσκι...τελευταιας τεχνολογιας🤣
Διπλωνει και στον αερα για εξοικονομηση χωρου😜

@AlexParrots Ειναι καταπληκτικη η κατασκευη σου! Γεια στα χερια σου!
Περιμενουμε φωτογραφιες και απο τις φωλιες που εχεις φτιαξει! 😁
 
Ορίστε και οι φωλιές μου.
Μια ανοικτή για κοκκινολαιμηδες ή κοτσυφια και μια κλειστή για καλόγερους ή γαλαζοπαπαδιτσες.
Δεν τις έχουν επισκεφθεί ακόμα.
Μήπως είναι νωρίς ή δεν τους αρέσουν λέτε;
f64WMT7i_t.jpg
[/URL]
4x4zo8mZ_t.jpg
 
Είναι πολύ όμορφες. Είσαι καλλιτέχνης. Πώς μπόρεσες να τις στερεώσεις εκεί πάνω;
Σε ευχαριστώ.
Με σύρμα τις έχω στερεώσει.
Έχω κάνει μικρές τρυπες από πίσω, έχω περάσει το σύρμα και το δένω στον κορμό.
 
Μια ανοικτή για κοκκινολαιμηδες ή κοτσυφια και μια κλειστή για καλόγερους ή γαλαζοπαπαδιτσες.
Δεν τις έχουν επισκεφθεί ακόμα.
Μήπως είναι νωρίς ή δεν τους αρέσουν λέτε;
Τα είδη που αναφέρεις κάνουν τη φωλιά τους χαμηλά, κοντά στο έδαφος και όχι ψηλά στα δέντρα. Επίσης, τα περισσότερα ιθαγενή ωδικά πτηνά κάνουν ανοιχτές φωλιές σε σχήμα κούπας. Δύσκολα θα χρησιμοποιήσουν τέτοιες κλειστές. Οι παπαδιτσες ίσως, αλλά τα υπόλοιπα δύσκολα.
 
Back
Top