Γενικά Η φωνή των παπαγάλων στο διαμέρισμα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

ζιζι

PB Known Member
Εγγραφή
25 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.160
Πόλη
Κωνσταντινούπολη
Καλησπέρα.. Τα τελευταία τρία χρόνια έμενα σε μια μονοκατοικία στη Χαλκιδική, όπου είχα δημιουργήσει τον δικό μου παράδεισο σε έναν αρκετά μεγάλο και ωραίο χώρο.. Πριν μερικούς μήνες οι υποχρεώσεις μου στο πανεπιστήμιο με ανάγκασαν να μετακομίσω στη Θεσσαλονίκη και να μείνω σε διαμέρισμα.. Φυσικά δεν μπόρεσα να φέρω μαζί μου όλους τους φτερωτούς μου φίλους.. Πήρα μόνο το ζευγάρι με τα ζεμπράκια που έχω εδώ και 6 χρόνια και το κοκατίλ μου. Όντας μεγαλωμένο στο χέρι έχει υπέροχο και φιλήσυχο χαρακτήρα.. Όσο για τα ζεμπράκια, δεν έχουν δυνατή φωνή... Το θέμα είναι οτι πριν 2 ημέρες μια φίλη μου, γνωρίζοντας οτι ψάχνω να βρω κοκατίλ, μου έκανε δώρο ένα... Η αλήθεια είναι οτι φωνάζει αρκετά... Υπάρχει περίπτωση αυτό να συμβαίνει επειδή βρίσκεται σε καινούριο περιβάλλον και είναι μόνο (περίοδος καραντίνας); Τι μπορώ να κάνω; Όσοι μένετε σε πολυκατοικίες πώς αντιμετωπίζετε παρόμοια προβλήματα; Είναι πολύ ενοχλητική η φωνή ενός κοκατίλ για τα υπόλοιπα διαμερίσματα; Δεν υπάρχουν ένοικοι στα διπλανά διαμερίσματα, μόνο πάνω και κάτω..
Ευχαριστώ..
 
Back
Top