Αναπαραγωγή Η χαρά της προσμονής

dimitrios.f

PB New Member
Εγγραφή
5 Απρ 2017
Μηνύματα
217
Πόλη
Βόλος
Καλησπερα σε ολους.
Ηιλιαχτιδα χαρας σημερα. Ενα απο τα ζευγαρακια που εχω για αναπαραγωγη εφετος
μετα απο ωοσκοπηση που εκανα σημερα, δειχνουν να εχουν ενσπορα αυγα.

Δεν ξερω αν και ποσα θα βγουν τελικα, αλλα η χαρα ειναι μεγαλη, μεσα στην γενικοτερη στενοχωρια που εχω ολο αυτο το διαστημα, βλεποντας οτι δεν πανε καλα τα πραγματα
για την πατριδα μας και εχοντας και παιδι σε ηλικια στρατευσης.aaa.webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Όλα καλά να πάνε με τα ζευγάρια σου Δημήτρη!
Με το καλό να πάει και να επιστρέψει το παιδί σου! Όλοι είμαστε σκεπτικιστές με τα γεγονότα αλλά δεν νομίζω, μη το σκέφεσαι και αγωνιάς
 
Δημήτρη εύχομαι όλα να κυλήσουν καλά για τα ζευγάρια σου και να χαρείς την όλη διαδικασία.
Μια ερώτηση μόνο. Παρατηρώ μέσα στην αυγοθήκη κόκκινη αυγοτροφή. Έχεις χορηγήσει στο ζευγάρι σου χρωστική πριν τη γέννηση των αυγών; Ρωτώ γιατί πρόκειται για ένα ζευγάρι κόκκινα μωσαϊκά.
Καλή αναπαραγωγή με γερούς απογόνους!
 
Ευχαριστω ολα τα παιδια.

Μια ερώτηση μόνο. Παρατηρώ μέσα στην αυγοθήκη κόκκινη αυγοτροφή. Έχεις χορηγήσει στο ζευγάρι σου χρωστική πριν τη γέννηση των αυγών;

Ναι Panagiota.
Κακως αλλα τους εδινα που και που κατα την προετοιμασια.
Πλεον δίνω μονο ουδετερη της easyyem και απ οτι διαβαζω θα πρεπει να δωσω
στα μικρα(πρωτο ο θεός)μετα τις 45 μερες.
 
Δημητρό..όλα καλά να πάνε, κοίτα να χαρείς τη διαδικασία και απόλαυσέ το όσο μπορείς!👍
βλεποντας οτι δεν πανε καλα τα πραγματα για την πατριδα μας και εχοντας παιδι σε ηλικια στρατευσης..
.. Μην ανησυχείς γι αυτό, μπροστά θα είναι οι παλαιότεροι αφού μας άλλαξαν τα φύλλα πορείας από ''λευκό'' σε ''ροζαλία''... Πρώτη γραμμή, φίλε μου! άμα τους βαστάει.. Ας κοπιάσουν! 😡
 
Πολύ ωραία τα νεα σου Δημήτρη! Τα έμβρυα των καναρινιων σε πορεια ανάπτυξης κι ο γιος σου σε πορεια να "απελευθερωθεί ´´ κι απο αυτην τη δέσμευση, ώστε να ακολουθήσει πιο ελεύθερα πια τις επιλογές που θα του αποκαλύπτονται!
Όλα καλά να πάνε!
 
Μπράβο! Θαυμάσια νέα! Τι γλυκά και τοσοδούλια που είναι! Καλώς τα δέχθηκες! Να τα χαίρεσαι και με το καλό να τα καμαρώσεις στο κλαρί! Συμμερίζομαι απόλυτα την χαρά σου!
 
Kαλημερα σε ολους.
13η μερα σημερα απο την επιστροφη των αυγων και φαινεται
ειμαστε σε καλο δρομο 🙂.
Για εμας καλη μερα για σενα ακομα καλυτερη με τετοια θεα!
Μπραβο Δημητρη! Κλικ τη σωστη ωρα! Την ωρα που βγαινουν τα πουλακια... εγω περσι ειχα καταφερει και ειχα τραβηξει βιντεο τη στιγμη αυτη.. Παντα με συγκινουν οι στιγμες αυτες..
Να σου ζησουν!
 
Back
Top