Γενικά Η ώρα της Τσίλι

Εγγραφή
23 Ιουλ 2019
Μηνύματα
16
Πόλη
Αθήνα
Γυρίσαμε από διακοπές κ ήρθε η ώρα να παρουσιάσω το Τσιλακι μου, σε εσάς,τη όμορφη παρέα!
Η Τσίλι λοιπόν είναι μια πανέμορφη κυρία ετών 7. Την υιοθέτησα πριν 5 μήνες από έναν φίλο που μου την άφησε να την προσέχω όσο θα ήταν διακοπές! Το διάστημα αυτό, τι να πω, αγαπηθηκαμε 💗. Όταν γύρισε ο φίλος, το είδε κ μου είπε(προς τιμήν του)ότι η Τσίλι θα είχε καλύτερη ποιότητα ζωής, μαζί μου! Κ αν ήθελα να την κρατήσω. Να μην τα πολυλογω,όπως βλέπετε την κράτησα! Είναι πολύ καλή κοπέλα, δραστήρια,έξυπνη, περίεργη, αγαπησαρια,ξεροκεφαλη, κτητική (απά πα πα) Πιο πριν δεν ήξερα τίποτα για πιο μεγάλους παπαγάλους μιας κ στο παρελθόν είχα budgies. Ενημερωνομαι συνεχώς για της προσφέρω ότι καλύτερο μπορώ!

SAVE_20190824_173942.jpg

Σαν ξυπνήσουμε το πρωί, το Τσιλακι περιμένει το μενού(ανάλογα την μέρα) είναι πολύ δεκτική κ δοκιμάζει σχεδόν τα πάντα, μόνο με το αυγό έχουμε θέμα 🤨. Όταν κάνω της δουλειές του σπιτιού, νιώθω ότι με παρακολουθούν, δεν θέλει να της ξεφύγει τίποτα. Κ γω όμως την παρακολουθώ, κρυφά, για να δω τι κάνει μόνη της! 😄 Τα απογεύματα που γυρνάω από την δουλειά,έχουμε πτήση. Τα πάμε πολύ καλά αλλά δεν με ακούει πάντα, θα κάνει το δικό της!άμα της πω όχι νευριάζει κ κάνει αλλοπροσαλλες κινήσεις, ομολογώ πως κάθομαι κότα, κ δεν φέρνω αντιρρήσεις. Εαν φύγω από το δωμάτιο δεν σταματάει να φωνάζει μέχρι να με δει ξανά (το κοριτσάκι μου)Το παίζω σκληρή αλλά με κάνει ότι θέλει, πως μπορώ να της αρνηθώ;


SAVE_20190824_183506.jpg

Εδώ τρώμε το σταφύλι μας!

Προσπαθώ να την αναλύσω μιας κ ο καιρός που είμαστε μαζί είναι λίγος κ πριν ήταν αλλού. Εχει δείξει όμως καλό χαρακτήρα, λίγο κοινωνικοποίηση ακόμη θέλει 😁

Όποιος μπαίνει σπίτι τον κοιτάζει με αυτό το βλοσυρό βλέμμα της κ όλοι σούζα! Εμ εγώ δεν έχω παπαγάλο,ροντβαιλερ έχω.SAVE_20190824_184100.jpg

Εδώ είναι σοβαρή κ γλυκειά!

SAVE_20190824_173921.jpg

Κ εδώ κάνει την στάση του γερανού έτοιμη να μου δώσει μπουνιά, διότι στις διακοπές μας την είχα σε δυάρι(κλουβί) αντί την βίλα που έχει στο σπίτι. Πολλά νεύρα αδερφέ μου,τις τελευταίες μέρες! Αφού μόλις μπήκαμε σπίτι κ είδε το κλουβί της, γουρλωσε τα μάτια, πολύ χάρηκε! 😂


SAVE_20190824_195925.jpg


Εδώ, πάμε να χασμουρηθουμε!

Τώρα που σας γράφω, η Τσίλι, κοιμάται.Αυριο μια νέα μέρα ξημερώνει γεμάτη εκπλήξεις κ περιπέτειες. Το ποσό χαίρομαι που μπήκε στην ζωή μου αυτό το πλασμα, δεν λέγεται,θα την αγαπάω παντα! Ευχαριστωωω! 😊
 
Τι όμορφη που είναιιι! Να την χαίρεσαι Μαρία είναι κουκλαρα! Μου αρέσουν πολύ οι Σενεγάλης! Φαίνεται ότι τα πάτε πολύ καλά μεταξύ σας και έχετε δημιουργήσει μια ξεχωριστή σχέση! Να την χαίρεσαι και να είναι πάντα υγιείς! Τώρα που μας την γνώρισες θα περιμένουμε να μας ανεβάζεις συχνά φωτογραφίες της!
 
Να το χαίρεσαι το κορίτσι σου και να είστε πάντα ευτυχισμένες μαζί.
Καταλαβαίνουμε εδώ μέσα οι περισσότεροι τη χαρά που νιώθεις που την έχεις κοντά σου 🙂
 
Μαρία είναι μια κούκλα... Πως θα ήταν δυνατόν να μην την λατρέψεις; 💖Μπράβο πρώτα σε σένα που την έκανες και ξεδιπλώσει το τόσο ταμπεραμέντο της αλλά και στον φίλο σου που σου την χάρισε αφού κατάλαβε πόσο ευτυχισμένες θα εισαστε μαζι👍
 
Τέλεια η κουκλίτσα σου, γλυκιά και πικάντικη, Τσίλι ένα πράγμα 😁
Να την χαιρεσαι και να περνάτε υπέροχα μαζί.
Ευχαριστώ πολύ! 😄
[automerge]1567493679[/automerge]
τι όμορφο κορίτσι! 🥰 ❤️️️️ 🥰
να την χαίρεσαι Μαρία! 🙂
Σε ευχαριστώ! Να σαι καλά!🧡💚
[automerge]1567493928[/automerge]
Βρε παιδιά! Καλημέρα! Εγώ πως μπορώ να δω τα δικά σας ζουζούνια;🤪🙄😁
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ευχαριστώ πολύ! 😄
[automerge]1567493679[/automerge]

Σε ευχαριστώ! Να σαι καλά!🧡💚
[automerge]1567493928[/automerge]
Βρε παιδιά! Καλημέρα! Εγώ πως μπορώ να δω τα δικά σας ζουζούνια;🤪🙄😁
Αν θέλεις να δεις τους παπαγάλους για παράδειγμα, θα πας στη θεματική ενότητα των παπαγάλων, θα μπεις στην κατηγορία "παπαγάλοι γενικά" και θα δεις τις παρουσιάσεις των υπολοίπων μελών.
 
Back
Top