Ασθένειες Η Priscilla είναι άρρωστη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jamieo

PB Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.512
Πόλη
Cordova, USA
Σήμερα το πρωί παρατήρησα ότι η συμπεριφορά Priscilla ήταν ασυνήθιστα. Είναι ληθαργικός. Αλλά μετά από λίγα λεπτά θα ενεργήσει κανονικά. Ωστόσο, παρατήρησα την εμετό δυο φορές. Έχω την μετακινηθούν σε μικρότερο κλουβί.

Έκανα ένα τηλεφώνημα στο γραφείο του κτηνιάτρου. Γι 'αυτό και θα λάβει την στο γραφείο του κτηνιάτρου στις 9:00 το πρωί της Παρασκευής.

Είναι το τρώει τα τρόφιμα. Ωστόσο, φαίνεται να είναι κάπως αδύναμο. Επίσης, είναι περισσότερο από το κανονικό ύπνο.

Ζει σε ένα κλουβί με άλλο πουλί. Έτσι, τοποθετούνται δύο πτηνών στο μικρό κλουβί.

Ελπίζω ότι δεν είναι μια σοβαρή ασθένεια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Η Priscilla είναι Mitchell's Lorikeet. Το βάρος 116 γραμμάρια. Αυτό είναι το ίδιο βάρος όπως στις 6 Δεκεμβρίου. Αυτή ήταν η ημερομηνία της πιο πρόσφατης εξέτασης από τον κτηνίατρο. Ένιωσα από την κοιλιά και το στήθος. Και τα δύο μέρη του σώματός τους φαίνεται φυσιολογικό. Επίσης, δεν φαίνεται ότι προσπαθεί να θέσει ένα αυγό.
 
περαστικα σας! Ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο.. Περιμενουμε νεα αυριο...
 
περαστικα σας! Ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο.. Περιμενουμε νεα αυριο...

Ευχαριστώ. Το κλουβί είναι στο δωμάτιο μαζί μου και τώρα είμαι παρατηρώντας την. Είναι ύπνο. Η αναπνοή φαίνεται φυσιολογικό. Νομίζω ότι είναι ένα καλό σημάδι ότι το βάρος είναι φυσιολογικό. Θα ήμουν πολύ πιο ανήσυχοι αν ήταν ισχνός.
 
Περαστικα και απο μενα Jamie. Ευχομαι να μην ειναι κατι σοβαρο, να μας ενημερωνεις.
 
Περαστικα και απο μενα Jamie. Ευχομαι να μην ειναι κατι σοβαρο, να μας ενημερωνεις.

Ευχαριστώ. Θα δώσει τη διάγνωση του κτηνιάτρου αύριο. Το ραντεβού είναι στις 16:00 Ελληνική ώρες.
 
Jamie ευχόμαστε να μην είναι τίποτα σοβαρό και όλα να πάνε καλά! Περιμένουμε νέα... Περαστικά! 🙂
 
Περαστικά Jamieo, εύχομαι η Priscilla να είναι καλύτερα το πρωί, και να το επιβεβαιώσει ο γιατρός που θα την εξετάσει! Περιμένουμε ευχάριστα νέα!
 
Περαστικα στην Priscilla, ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο Jamie, ειναι καλο που θα τη δει ο γιατρος αυριο το πρωι.
Θα περιμενουμε να μας πεις τις εξελιξεις. 🙂
 
Ευχαριστώ όλους. Έχω την παρατηρήθηκε έμετος άλλη μια φορά. Έδωσα την μερικά Liquilyte (ένα προϊόν για τα μωρά να αποφευχθεί η αφυδάτωση). Αλλά αυτό που έχει αγνοηθεί. Έδωσα την μερικά μήλα. Είναι τρώνε τα μήλα.

Αυτή τη στιγμή που κάθεται δίπλα Banshee. Η αναπνοή είναι λίγο βαρύ. Αλλά το κάνει δείχνει σημάδια εγρήγορση.
 
Έχω θλιβερή είδηση. Όταν ξύπνησα σήμερα το πρωί είδα ότι η Priscilla απεβίωσε κατά τη διάρκεια της νύχτας. Θα πάρω την να τον κτηνίατρο το πρωί. Θα εκτελέσει μια νεκροψία. Ελπίζω ότι μπορεί να καθοριστεί η αιτία του θανάτου του.

Ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας. Priscilla Τώρα είναι ένας άγγελος.
 

Συνημμένα

  • IMG_3567_2.webp
    IMG_3567_2.webp
    17,6 KB · Προβολές: 72
☹κριμα... Πολυ κριμα, δεν φενοταν τοσο ασχημη η κατασταση της...
ελπιζω τουλαχιστον να μην ειναι τιποτα κολυτικο... Πες μας νεα μετα την νεκροψια...
 
Πολύ κρίμα το καημένο το πουλάκι.. Όντως έτσι όπως τα έλεγες Jamie δεν φαινόνταν τόσο τραγικά τα πράγματα!
 
Πολυ λυπαμαι!☹ Ελπιζω να μην ηταν κατι μεταδοτικο και να κινδυνευουν κι'αλλα πουλακια.
 
Ευχαριστώ όλους. Είμαι πολύ λυπημένος τώρα. Αλλά αυτός είναι ο τρόπος της φύσης.
 
Back
Top