Γενικά Η Saffron και το κουδούνι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jamieo

PB Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.512
Πόλη
Cordova, USA
Της αρέσει να κάνει πολύ θόρυβο.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πραγματικά θορυβώδης με όλη την σημασία της λέξεως!

Ειναι τοσο ενθουσιασμένη που δεν μπορεί να κρύψει την χαρά της! Ενα απλό παιχνίδι και δειτε ποση χαρα δίνει!
 
Πολύ ωραίο, απολαυστικό! Μ'αρέσει που κρέμεται συνέχεια στο ένα πόδι, ανάποδα και με το άλλο παίζει, κτυπά & κουνά τα παιχνίδια της και ο σκυλίτο στον καναπέ την παρακολουθεί έκπληκτος! Yπερκινητική & υπερδραστήρια η Saffron! Ευχαριστούμε!
 
Και εγώ παρατήρησα τον σκύλο! Φαίνεται οτι έχει συνηθίσει μέσα σε τέτοια φασαρία! Πάντως φαίνεται η Saffron να την καταβρίσκει με το κουδούνι!
 
Σαν να βλέπω τον ζακό μου όταν παίζει με ένα ίδιο παιγνίδι μόνο που στην άκρη κρέμεται μια κουδούνα στην οποία βαράει κουτουλιές και ταυτόχρονα την μαλώνει δυνατά. Ο σκύλος τι ράτσα είναι;
 
Πάρα πολύ όμορφη!Γενικά απ'όσο μπορώ να δω,το σπίτι είναι μια "παιδική χαρά" για παπαγάλους και όχι μόνο(το σκυλάκι είναι όλα τα λεφτά!
 
Να την χαιρεσαι Jamie. Πολυ παιχνιδιαρα και απολαυστικη. Δειχνει να το χαιρεται πολυ! Σε ευχαριστουμε για το βιντεο.
 
Ευχαριστώ όλους!

Ο μαύρος σκύλος είναι ένα Chihuahua. Το όνομά του είναι Κάρλος. Έχω ένα θηλυκό Τσιουάουα επίσης. Το όνομά της είναι Rosie. Είναι πολύ ωραία σκυλιά. Επίσης, δεν ενδιαφέρονται να μου παπαγάλοι. :D Αυτή η καρέκλα είναι το αγαπημένο τους μέρος για να καθίσει.

Δεν γνωρίζω τη λέξη που θα χρησιμοποιήσετε για Chihuahua στα ελληνικά. Δεδομένου ότι πρόκειται για μια ισπανική λέξη.

Greek Racing Pigeon Federation :: Ομοσπονδια Ταχυδρομικων Περιστεριων &Beta

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Έτσι λέγονται καί στα Ελληνικά.
Jamie, ο Carlos είναι μεγάλος σε ηλικία, ή έτσι είναι το χρώμα του; Έχει παράξενο χρώμα για τσιουάουα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: jamieo
Έτσι λέγονται καί στα Ελληνικά.
Jamie, ο Carlos είναι μεγάλος σε ηλικία, ή έτσι είναι το χρώμα του; Έχει παράξενο χρώμα για τσιουάουα!

Thanks!

Δεν γνωρίζω την αλήθεια και την ηλικία του Carlos Rosie. Που λαμβάνονται από το Humane Society στην Κόρινθο, Μισισιπή. Η πρώτη τους εγκατέλειψαν οι ιδιοκτήτες σκύλων. Ωστόσο, είχα την σκύλων για 3 χρόνια. Rosie και Carlos έζησαν μαζί για πολλά χρόνια. Οπότε είναι εξοικειωμένοι με το ένα το άλλο.

κτηνίατρος Κάρλος εκτιμά ότι είναι περίπου 8 ετών. Rosie είναι περίπου 5 ή 6 ετών. Chihuahuas μπορεί να ζήσει για 18 χρόνια. Τα μικρότερα σκυλιά συχνά ζουν περισσότερο από τους μεγαλύτερους σκύλους.

Μαύρο δεν είναι ένα κοινό χρώμα για chihuahuas. Πολλοί άνθρωποι προτιμούν το καφέ chihuahuas. Ωστόσο, μου αρέσει carlos μόνο τον τρόπο με τον οποίο είναι. Chihuahas μπορεί να είναι μαύρο, λευκό, καφέ ή ένα μείγμα χρωμάτων. :D
 
Πανέμορφη η Saffron Jamie! Να την χαίρεσαι! Και πολύ καλή στα ακροβατικά! 🙂 Μπορεί οι υπόλοιποι να κλείνετε τ' αυτιά σας από τα κουδουνίσματα, αυτή όμως είναι το διασκεδάζει!
 
t: Ωστόσο, θα ήθελα να μοιραστώ αυτό το βίντεο... :D
Την Παρασκευή, αγόρασα ένα νέο παιχνίδι για Ρόζι. Της αρέσει πολύ.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
.



Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Μου αρέσει που τα σκυλιά παραμένουν ήρεμα με τόση φασαρία που κάνει η Σάφρον. hehehe
 
"Δυναμικη και νευρωδης η Saffron!:D"

Μα γιατι;
Εγω βλεπω ενα εντελως ηρεμο πουλακι:Big Grin:...

Ειναι ρατσα που κανει θορυβο;
 
Χεχεχε η Saffron ειναι πανεμορφη να σου ζησει!
Οσο για την Ροζι δεν εχω λογια, ειναι τελεια απλα!:D
 
ολα ομορφα.. Μπραβο που μοιραζεις τον χρονο σου μ αυτα
τα υπεροχα πλασματα
οταν ομως χρειαζεται να λειψεις; Που τα αφηνεις; Εχεις καποιον να τα φροντιζει;
 
ολα ομορφα.. Μπραβο που μοιραζεις τον χρονο σου μ αυτα
τα υπεροχα πλασματα
οταν ομως χρειαζεται να λειψεις; Που τα αφηνεις; Εχεις καποιον να τα φροντιζει;

Όταν πρέπει να πάμε έξω από την πόλη, πληρώνω μια γυναίκα για να έρθει στο σπίτι μου για τη φροντίδα των πτηνών. Είναι κτηνιατρικός τεχνικός. Εργάζεται για τη γρίπη των κτηνίατρο στην πόλη μου.

Μερικές φορές παίρνω τα σκυλιά μαζί μου σε ταξίδια. Μερικές φορές τα σκυλιά μένουν στο γραφείο του κτηνιάτρου.

Όταν πηγαίνω να επισκεφθω τους γονείς μου, τα lorikeets και τα σκυλιά έρχονται μαζί μου.
 
Back
Top