Διατροφή Η Vitakraft είναι καλή μάρκα για παπαγαλάκια budgie;

To καλύτερο για μένα είναι ότι αρέσει στον παπαγάλο. Πέρασα σχεδόν όλες τις μάρκες για να δω ποια αρέσει περισσότερο στον δικό μου (που είναι στο μέγεθος περίπου του μπατζι σου) και τελικά κατέληξα σε αυτήν που ο ίδιος προτιμούσε περισσότερο (την Beaphar).
Τώρα που βλέπω ότι "ατονεί' καπως το ενδιαφέρον του θα του δοκιμάσω κάποια άλλη.

Με αυτόν τον τρόπο και διαβάζοντας (κατα τα όσα καταλαβαίνω φυσικά) την σύσταση κάθε τροφής αποφασίζω ποια θα του πάρω και βλέπω αν θα έχει αποδοχή.

Η vitakraft είναι γνωστή "μάρκα" τροφής, δεν χάνεις τίποτα να τη δοκιμάσεις αλλά η τελική "αξιολόγηση" θα γίνει από το ίδιο το πουλάκι.
 
Vitakraft Australian γραφει η συσκευασια;

Δεν γράφει τίποτα η συσκευασία, απλός κάποιοι μου είχαν πει, επειδή έχω συσκευασμένη χωρίς μάρκα (χύμα) μου είπαν να την αλλάξω και θέλω να βρω μία καλή μάρκα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Οποιαδηποτε και να επιλεξεις αναμεσα στις επωνυμες συσκευασμενες (Beaphar,Vitakraft,Versele Laga,King,Manitoba κτλ) θα εισαι οκ.
Απο κει και περα θα δεις και την αποδοχη που θα εχει οποτε μην παρεις μεγαλη συσκευασια αρχικα
 
Back
Top