Φροντίδα Θέλει κάθε μέρα άλλαγμα η τροφή του budgie;

christost

PB New Member
Εγγραφή
12 Μαϊ 2018
Μηνύματα
58
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Από 'τι ξέρω πάντα πρέπει να είναι γεμάτο το δοχείο με την βασική τροφή του budgie, το μείγμα σπόρων. Αυτό που δεν ξέρω είναι άμα η τροφή του θέλει άλλαγμα κάθε μέρα, άσχετα άμα δεν την έχει τελειώσει.:)
 
Αυτό που θα μπορούσες να κάνεις, είναι εμπειρικά να υπολογίσεις πόση τροφή καταναλώνει σε δύο ημέρες και να προσθέτεις αυτήν την ποσότητα (και λίγο παραπάνω) στην ταΐστρα του κάθε δύο ημέρες.
Τι είδους τροφή χρησιμοποιείς; (μάρκα - τύπος)
 
στα δικά μου πουλιά, κάθε απόγευμα φυσάω τις ταΐστρες να φύγουν τα σπασμένα σποράκια και συμπληρώνω.
αδειάζω όλα τα σποράκια, μια φορά την εβδομάδα,όταν πλένω τα διάφορα που έχουν στο κλουβί.
(εκτός και εάν έχουν κουτσουλήσει. Τότε το αλλάζω και πλένω την ταΐστρα εκείνη την ώρα)
 
Αυτό που θα μπορούσες να κάνεις, είναι εμπειρικά να υπολογίσεις πόση τροφή καταναλώνει σε δύο ημέρες και να προσθέτεις αυτήν την ποσότητα (και λίγο παραπάνω) στην ταΐστρα του κάθε δύο ημέρες.
Τι είδους τροφή χρησιμοποιείς; (μάρκα - τύπος)

Δεν μπορώ να στείλω λόγω χώρου, αλλά δεν είναι μάρκα είναι συσκευασμένη...
 
τι εννοεις λογω χωρου; Αν ειναι συσκευασμενη ειναι καποιας εταιριας δλδ!

Εννοώ ότι δεν μπορώ να την στείλω, γιατί η φωτογραφία έχει χώρο (MB), ο οποίος λέει ότι είναι μεγάλος!

*Με βοήθησε ένα άτομο για αυτό
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αν η τροφή δεν είναι επώνυμης μάρκας, αλλά χύμα, σε διάφανο σακουλάκι δλδ, σου προτείνω ανεπιφύλακτα να αγοράσεις μια επώνυμη, σε κλειστή συσκευασία την οποία θα ανοίξεις εσύ ο ίδιος, ό,τι και να σου πει ο κάτοχος του πετσοπ.
 
Αν η τροφή δεν είναι επώνυμης μάρκας, αλλά χύμα, σε διάφανο σακουλάκι δλδ, σου προτείνω ανεπιφύλακτα να αγοράσεις μια επώνυμη, σε κλειστή συσκευασία την οποία θα ανοίξεις εσύ ο ίδιος, ό,τι και να σου πει ο κάτοχος του πετσοπ.

Ευχαριστώ!
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Back
Top