Φροντίδα Θέλουμε να αποκτήσουμε ένα παπαγαλάκι και έχουμε πολλές ερωτήσεις

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης varvara
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

varvara

PB New Member
Εγγραφή
13 Δεκ 2020
Μηνύματα
3
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα!.θα θελαμε να αποκτησπυμε ενα παπαγαλακι και οι ερωτησεις μου ειναι παρα πολλες αλλα προσπαθω να ενημερωθω απο το forum σας.ηθελα ομως να σας κανω καποιες βασικες ερωτησεις.Αρχικα να αναφερω οτι εχουμε και ενα μικρο σκυλακι ρατσας poodle και ηθελα να μαθω αν θα υπαρχει προβλημα συμβιωσης.ο σκυλακος μας ειναι πολυ πολυ καλος λιγο ζηλιαρης μονο.και επισης σχετικα με τις ρατσες παπαγαλων..θα θελαμε μικρο και ημερο...διαβαζα οτι αυτα τα εχουν τα μπαντζι και κοκατελ...(αν τα λεω καλα)...και τελευταια ερωτηση που μπορω να βρω εκτος petshop φυσικα..ευχαριστω πολυ και συγνωμη για την πολυλογια μου!
 
@varvara καλωσόρισες στην ομάδα και να χαίρεσαι το σκυλάκι σου. Το παπαγαλάκι θα πρέπει να είναι πάντα υπό επίβλεψη όταν είναι μαζί με το σκυλάκι. Για παπαγάλο θα σου προτείνω Κοκατίλ που είναι και αρκετά μεγάλα. Άμα θέλεις να είναι ήμερο και να σε εμπιστεύεται καλύτερα να το πάρεις από εκτροφέα.
 
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σας..φυσικα δε θα ειναι ποτε χωρις επιβλεψη..φανταζομαι οτι μπορω να απευθυνθω σε εκτροφεις που θα βρω εδω στο φορουμ..απλα σκεφτομουνα ισως καλυτερα να ειναι πιο μικρα..δε ξερω παλι εχω πολλα να διαβασω..😉
[automerge]1607875098[/automerge]
Επισης θα ηθελα να μου πειτε επειδη επιθυμω μικρο μεγεθος..ποια ρατσα παπαγαλου ειναι η μιο μικρη και που να ειμαι ημερα?τα μπαντζι?
 
Τελευταία επεξεργασία:
@varvara όλοι οι παπαγάλοιμπορούν να είναι ημεροι άμα ο εκτροφέας τους μεγαλώσει με co-parenting ή με τάισμα στο χέρι. Για μικρό παπαγάλο που να μην είναι τόσο ζηλιαρικο και κτητικο σου προτείνω τα budgie
[automerge]1607875783[/automerge]
Άλλη ράτσα (αυτήν που έχω και εγώ) και είναι πάρα πολύ έξυπνη άλλα αρκετά κτητικο είδος παπαγάλου είναι το parrotlet
[automerge]1607875919[/automerge]
Άμα θέλεις ένα μικρό είδος που να ζει για πολλά χρόνια (30 με πολύ καλή φροντίδα) σου προτείνω τα Parrotlet.
 
Τελευταια ερωτηση και δε θα σας κουρασω αλλο...τα meyers?διαβασα οτι ειναι πολυ φιλικα και σχετικα μικρα..
 
Τελευταια ερωτηση και δε θα σας κουρασω αλλο...τα meyers?διαβασα οτι ειναι πολυ φιλικα και σχετικα μικρα..
Καλησπέρα και καλώς όρισες, εκτός του ότι θα είναι αρκετά δύσκολο να βρεις , η τιμή του ξεκινά από τα 500 €, είσαι διατεθειμένη να δώσεις αυτά τα χρήματα;
 
Back
Top