Διατροφή Θέλω να αγοράσω μια καλή τροφή 20κιλά για καναρίνια

giannisbird

PB New Member
Εγγραφή
8 Μαϊ 2014
Μηνύματα
25
Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να με βοηθήσετε που να αγοράσω μια καλή τροφή 20κιλά για καναρίνια κάποιο σάιτ ή ακόμα και κάποιο κατάστημα αν έχετε να μου πρότεινετε!
 
γιαννη 100 εκτροφεις θα ρωτησεις 100 διαφορετικα μιγματα θα σ πουνε. Τι πουλια εχεις; Και σε ποια περιοχη εισαι;βασικα
 
Καλημέρα μένω μαλακασα κοντά στο Σείριο δεν υπάρχει τίποτα εκεί
Καναρίνια έχω είναι σύνολο 7 δύο ενός μηνός 1 τεσσάρων και τα υπόλοιπα 4 χρονιαρικα
Χρώμα άσπρο το ένα μεγάλο και το μηνιάτικο
Το άλλο άσπρο γκρι μαμά και μικρό
Άλλο Δύο γκρι καφέ μαύρο πατέρας
γιος
Και ένα θυληκο κίτρινο με λίγο πορτοκάλι λίγο άσπρο καφέ και πολύ γκρι μαυρο
 
λογω γεωγραφικου προσανατολισμου και αυξανομενης αναπτυξης ηρθε η ωρα για το πρωτο σου 20κιλο! 🙂
μεγαλη στιγμη, κοιτα υπαρχουν πολλες εταιρεις και πολλα μειγματα. Αμα μιλησω με προσωπικη αποψη θα με λιντζαρουνε!
verselelaga,manitoba,raggiodisole,vadigrand,king ολες τοπ εταιρειες και η σειρα που της εγραψα δε παιζει ρολο.
απο εκει και περα υπαρχουν και καποια μειγματα εταιρειων οπως κλουβοτεχνικη κτλ.
να ξερεις οτι πληρωνεις παιρνεις. Να προσεξεις τα μειγματα και να τα συγκρινεις ανα εταιρεια και ανα τιμη!
τωρα με τα καναρινακια που εχεις ας μιλησει και κανας αλλος ποιο ειναι το καλυτερο μειγμα. Εγω για πχ παιρνω μειγμα για καναρινια χρωματος.
εσυ δεν εχεις αναγκη τετοιο πραγμα νομιζω...
να αποφυγεις για εμενα το 20κιλο της versele laga που ειναι στα 29 ευρω(δηλαδη το απλο) γιατι απ'οτι εχω ακουσει ο συγκεκριμενος κωδικος βγαινει μονο για την Ελλαδα😕.
κατα τα αλλα η versele ειναι τοπ εταιρεια.
εχω δοκιμασει ολες τις εταιρειες εκτος απο τη vadigrand. Δε θελω να σ αναλυσω αποτελεσματα, απλα ενα πραγμα θα σ πω. Οταν παιρνω το 20κιλο το αδειαζω σε ενα μεγαλο καδο ετσι ωστε οταν θελω να προσμιξω και καποιο αλλο συστατικο. Οταν το αδειαζα λοιπον ολων των εταιρειων πλην της verselelaga, μου σηκωνε σκονη!
απο εκει και περα ας αναλυσει και καποιος αλλος την αποψη του. Ελπιζω να σε βοηθησα καπως!
 
Ευχαριστώ για την συμβουλή και προς versele laga καταλήγω απλά έχω βρει μια μΕ 32 ευρώ και μια με 30 ευρώ είναι κοντά στα λεφτά που λες να αποφύγω για την 30άρα έχω πάρει κάποιες γνώμες θετικές που χρησιμοποιούν για την 32 μου έχουν πει ότι δεν περιέχει μπισκότο και δεν έχω κάποια γνώμη από κάποιον
Τώρα με έβαλες σε σκέψεις θα το κοιτάξω να δω για να καταλήξω γιατί το συσσίτιο τελειώνει επικίνδυνα☹
 
Back
Top