Γενικά Θέλω να αγοράσω παραδείσια, τι μου προτείνετε;

Thanasiskont1

PB New Member
Εγγραφή
9 Μαϊ 2017
Μηνύματα
27
Πόλη
Καρδίτσα
Καλημέρα παιδιά. Θέλω να αγοράσω παραδισια ποια ράτσα είναι ποιο εύκολα να πάρω; Τι μου προτείνετε;
 
Τα ζεμπρακια γενικα ειναι ευκολα πουλια για αρχη, κι εγω με αυτα ξεκινησα.
 
Τα παραδισια μου άρεσαν πάντα είχα πιο παλιά αλλά τα έδωσα γιατί χάλασα την κλούβα
 
Να πάρεις ζεμπράκια είτε κοινωνικούς σπίνους (Μπενγαλέζους) είτε Πιγκουνάκια (Java Finch). Αυτά τα τρία είναι πολύ εύκολα πουλάκια και συνήθως δεν παρουσιάζουν κάποια προβλήματα. Είναι γερά και δυνατά. Κάποια όμως κάνουν λίγο περίεργους και καμια φορα σπαστικούς ήχους. Σιγουρέψου ότι δεν θα σου ενοχλεί αυτό.
Μετά από μήνες αν θα σου αρέσουν και θα βλέπεις ότι δεν σε προβληματίζουν και πας μια χαρά μπορείς να δοκιμάσεις και άλλα ειδή.

Το μονο πρέπει να είσαι λίγο πιο σταθερός στις επιλογές σου και στα θέλω σου. Δεν αγοράζουμε πουλια για να ασχοληθούμε ένα μηνα και μετά όταν θα χάσουμε το ενδιαφέρον θα τα πουλήσουμε η θα τα χαρίσουμε. Σκέψου μήπως τελικά δεν τα χρειάζεσαι και πολύ.
 
όλα τα ζώα που έχω δεν τα έχω βαρεθεί και ότι περνώ δεν το περνώ για ένα μηνα το περνώ για χρόνια γιατί μαρεσουν.. Ευχαριστώ για την ενημέρωση σου.
 
Back
Top