Αγορά Θέλω να αγοράσω 2 ζευγάρια μπάτζι

nikospappa33

PB New Member
Εγγραφή
5 Μαϊ 2021
Μηνύματα
55
Καλησπέρα. Υπάρχει καποιος εκτροφές budgie η να μου προτείνετε κανέναν; Ενδιαφέρομαι για δυο ήρεμα ζευγάρια σε πολύ νεαρή ηλικία
 
Καλησπέρα! "Πολύ νεαρή ηλικία" δεν νομίζω ότι υπεύθυνος εκτροφέας θα πουλούσε παπαγαλάκια, γιατί το τάισμα με κρέμα δεν είναι το ίδιο με το να βάζεις σπόρους σε ένα κουτί. Συνήθως τα νεαρά παπαγαλάκια πωλούνται όταν απογαλακτιστούν, περίπου στους έξι μηνες. Επειδή κι εγώ ψάχνω αυτην την εποχή για παρεα στο παπαγαλάκι που μπήκε από το παράθυρο, το μόνο μέρος που εκτρέφει "μαζικά" αλλά στο χέρι είναι αυτό: MyPetShop. Εδώ το βρήκα ως προτεινόμενο, και μίλησα μαζί τους περίπου ένα μήνα πριν? Θα έχουν παπαγαλάκια "έτοιμα" για υιθεσία σε περίπου ένα μήνα. Μάλιστα σκόπευα να τηλ. την ερχόμενη Δευτέρα για επιβεβαίωση, και ίσως κράτηση - δεν ξέρω αν υάρχει μεγάλη ζήτηση και έχουν λίστες. Άλλες προτάσεις ευπρόσδεκτες και για εμένα.
 
. Συνήθως τα νεαρά παπαγαλάκια πωλούνται όταν απογαλακτιστούν, περίπου στους έξι μηνες
Ο απογαλακτισμός ενός παπαγάλου εξαρτάται από το είδος.
Τα μικρά είδη όπως τα budgie απογαλακτιζονται πιο γρήγορα.
Ένα budgie δύο μηνών θεωρείται έτοιμο, απογαλακτισμενο.
[automerge]1621101693[/automerge]
Ο απογαλακτισμός ενός παπαγάλου εξαρτάται από το είδος.
Τα μικρά είδη όπως τα budgie απογαλακτιζονται πιο γρήγορα.
Ένα budgie δύο μηνών θεωρείται έτοιμο, απογαλακτισμενο.
Για budgie μπορείτε να δείτε και εδώ
Είναι χρόνια εκτροφέας, και έχει καλές κριτικές.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ένα budgie δύο μηνών θεωρείται έτοιμο, απογαλακτισμενο.
Έχεις δίκιο, σκεφτόμουν την εποχή ενηλικίωσης των 6-8 μηνών. Συγγνώμη, ο εγκέφαλός μου ψηνεται. Και ευχαριστούμε για το λινκ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Vada
Back
Top