Αναπαραγωγή Θέλω να πάρω από τους γονείς, νεοσσούς lovebird 14 ημερών

Antoninho30

PB Member
Εγγραφή
6 Δεκ 2017
Μηνύματα
401
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα.. Έχω 2 μωράκια lovebird...14 ημερών. Ήθελα να ρωτήσω... Θέλω να τα πάρω από τους γονείς. Για να προλάβω άλλη μια γέννα φέτος... Θέλω να μου πείτε... Το τάισμα και η συχνότητα ταισματος είναι όπως τα κοκατιλ; Γενικά ασχολούμαι με κοκατιλ.. Και γνωρίζω πως τιζουμε και τλπ
 
@Antoninho30 , σκέψου άλλη μία φορά το ενδεχόμενο να μην τα χωρίσεις από τους γονείς τους. Έτσι ναι μεν θα αργήσει λιγάκι η επόμενη αναπαραγωγική τους προσπάθεια, αλλά οι γονείς θα είναι πιο ξεκούραστοι και πιο δυνατοί, κι εσύ στο μεταξύ δεν θα έχεις άγχος να ταΐσεις τα μικρά, αλλά θα μπορείς χωρίς ιδιαίτερες ανησυχίες να δρας επικουρικά στη σίτισή τους ώστε να εξοικειωθείτε περισσότερο.
Άλλωστε, λάβε υπόψη σου ότι από ένα σημείο και έπειτα ακόμα και οι μη εμπορικοί εκτροφείς διαθέτουν τους απογόνους σε άτομα που σπανίως προσέχουν όπως τους αρμόζει, τους μικρούς φτερωτούς μας φίλους, οπότε ίσως και να μην είναι ανάγκη να επιταχύνεις τον επόμενο αναπαραγωγικό κύκλο.
 
Σε ευχαριστώ.. Πολύ.. αλλά επειδή το θέλω πολύ.. Έστω άλλη μια γέννα θα με βοηθαγες αν μου απαντούσες και στην ερώτηση μου.. Να εισαι καλά...
 
Back
Top