Φροντίδα Θέλω να φτιάξω μια κλουβιά 1,20 Χ 50 Χ 50 για καναρίνια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης srp
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

srp

PB New Member
Εγγραφή
15 Δεκ 2007
Μηνύματα
78
Πόλη
Πετρούπολη
Θελω να φτιαξω μια κλουβα διαστασεον Ι,20Χ50Χ50 γιια καναρινια.
1]Εχει διαφορα να την φτιαξω με ανοξηδωτω η απλο μεταλο; 😕
2]Η να την κανω απο ξυλο με μεταλικη προσοψει και που θα βρωτα υλικα κατασκευης ωποσ οι προσοψεις.😕
 
Agapite file psakse ligo to forum , tha paris sxedon oles tis apantisis , edo exoume ena problima sixenomaste ta fast food
 
Θελω να φτιαξω μια κλουβα διαστασεον Ι,20Χ50Χ50 γιια καναρινια.
1]Εχει διαφορα να την φτιαξω με ανοξηδωτω η απλο μεταλο; 😕
2]Η να την κανω απο ξυλο με μεταλικη προσοψει και που θα βρωτα υλικα κατασκευης ωποσ οι προσοψεις.😕
Γνωμη μου ειναι αν την κανεις με απλο μεταλο θα εχεις προβλημα με την σκουρια που ειναι οτι χειροτερο για τα πουλακια σου,το ανοξειδοτο ειναι καλο,
οσο για το ξυλο που λες θελει μεγαλη προσοχη απο παρασιτα[ψειρες] οπου το
ξυλο ειναι μια καλη κρυψωνα.
 
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις μελαμίνη και να κλείσεις τους αρμούς με ακρυλική σιλικόνη.

Αν σκέφτεσαι τη μεταλλική κατασκευή, τότε τα ανοξείδωτα υλικά είναι σαφώς καλύτερα.
 
μπορεις να βαλεις επισης κοντρα πλακε θαλασσης {πιο ελαφρυ απο την μελαμινη} και να το βαψεις με οικολογικο πλαστικο χρωμα, εγω αυτο εκανα με τις καινουργιες ζευγαρωστρες μου
 
μπορεις να βαλεις επισης κοντρα πλακε θαλασσης {πιο ελαφρυ απο την μελαμινη} και να το βαψεις με οικολογικο πλαστικο χρωμα, εγω αυτο εκανα με τις καινουργιες ζευγαρωστρες μου

Αν έχεις βάψει το κόντρα πλακέ θαλάσσης με πλαστικό χρώμα νομίζω δεν έχεις κάνει καλά. Λερώνει πολύ εύκολα και με τα πλυσίματα κάποια στιγμή θα φουσκώσει.
Θα έπρεπε να το βάψεις με αλλά υλικά που κάνουν για αυτή την δουλειά.
 
το κοντρα πλακε θαλασσης αγαπητε βασιλη{χρονια πολλα για την γιορτη σου }ΔΕΝ φουσκωνει διοτι ειναι υδροφιλο που σημαινει ειναι φτιαγμενο για να βρεχεται σε 10 χρονια περιπου θα το αλλαξω
 
το κοντρα πλακε θαλασσης αγαπητε βασιλη{χρονια πολλα για την γιορτη σου }ΔΕΝ φουσκωνει διοτι ειναι υδροφιλο που σημαινει ειναι φτιαγμενο για να βρεχεται σε 10 χρονια περιπου θα το αλλαξω

Ευχαριστώ για τις ευχές και σου εύχομαι καλή χρονιά. Δεν είπα ότι θα φουσκώσει το κόντρα πλακε (αν και παίζετε η αντοχή του στο νερό) είπα ότι θα έχεις πρόβλημα με το πλαστικό χρώμα το οποίο δεν κάνει να βρέχεται.
 
γιατι να βρεχεται το πλαστικο βασιλη;δεν θα ειναι στη βροχη ειναι σε στεγασμενο χωρο και τα πουλια δεν νομιζω να εχουν στη διαθεση τους καμια μανικα να το βρεξουν οποτε...
 
Ευχαριστω για την βοειθια αλλα μηποσ ξερετε πουθα βρο προσοψεις;
 
Back
Top