Διατροφή Θήκη φαρμάκων - βιταμινών για χορήγηση αυγοτροφής

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stfns
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Stfns

PB Member
Εγγραφή
22 Αυγ 2014
Μηνύματα
2.052
Πόλη
Καλλιθέα
Καλησπέρα σε όλους,

Σας παραθέτω την ακόλουθη εικόνα και ρωτώ το εξής:

tinypic-no-longer-available.jpg


Επειδή μέχρι τώρα χρησιμοποιώ μια από τις εξωτερικές ταίστρες(μολονότι βάζω περίπου ένα κουταλάκι του γλυκού αυγοτροφή ανά πουλί) για την χορήγηση αυγοτροφής, θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω τη συγκεκριμένη θήκη για τον ίδιο σκοπό;

υ. Γ. Αναφέρομαι σε όλες τις περιόδους εκτός από την αναπαραγωγική.
 
Επειδή μέχρι τώρα χρησιμοποιώ μια από τις εξωτερικές ταίστρες(μολονότι βάζω περίπου ένα κουταλάκι του γλυκού αυγοτροφή ανά πουλί) για την χορήγηση αυγοτροφής, θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω τη συγκεκριμένη θήκη για τον ίδιο σκοπό;
Πολύ ρηχή και μη πρακτική για αυγοτροφή κατά τη γνώμη μου...
Σχεδόν άχρηστο και ξεχασμένο εκτροφικό εξάρτημα...
 
Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο. Ήθελα μια γνώμη, γιατί το έχω δει σε κάποια κλουβιά και αναρωτιόμουν, αν όντως εξυπηρετεί.

αλλά πάει πολύ αυγοτροφή χαμένη
Για να είμαι ειλικρινής, το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα, ήταν αυτό που λες.
 
Εγώ πότε δεν κατάλαβα πως αυτό το πράγμα μπαίνει στο κλουβί και το πουλάκι τρώει... Ακόμα ψάχνω να βρω τρόπο έτσι για το γαμώτο! 😛
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
Είναι πολύ μικρό σε μέγεθος και χωράει να σφηνώσει ανάμεσα στα κάγκελα. Όμως τσιμπολογώντας το πουλάκι, πέφτουν όλα κάτω. Είναι παλαιού τύπου σκεύος, ακατάλληλο.
 
εγω αυτες δουλευω στα ξυλινα κλουβακια μου, με βολευουν πολυ.
 
Δεν στα πετάνε όλα έξω Βαγγέλη;
Καλά κι εγώ από την εποχή των μικρών ξύλινων κλουβιών τις θυμάμαι :)
 
ναι, αλλα επειδη οι καρδερινες θελουν καποια εξτρα συμπληρωματα, βολευουν γιατι πιανουν μικρο χωρο, επισης θα βγαλω καποια στιγμη φωτο, να δεις πως τις τοποθετω και βολευουν πολυ.
 
Σπατάλη αλλά έχουν το πλεονέκτημα ότι μπαίνουν από έξω. Χρήσιμες σαν μεζούρα!
 
Σπατάλη αλλά έχουν το πλεονέκτημα ότι μπαίνουν από έξω. Χρήσιμες σαν μεζούρα!
αλλο ενα + οταν δεν θελουμε να βαζουμε ολη την ωρα μεσα τα χερια μας στα κλουβια.
 
αλλο ενα + οταν δεν θελουμε να βαζουμε ολη την ωρα μεσα τα χερια μας στα κλουβια.
Αν σωστά δε θέλεις να βάζεις τα χέρια στο χώρο των πουλιών βάζεις τις αυγοθήκες στην πόρτα του κλουβιού...
 
Αν σωστά δε θέλεις να βάζεις τα χέρια στο χώρο των πουλιών βάζεις τις αυγοθήκες στην πόρτα του κλουβιού...
Αν ο vag21 χρησιμοποιεί τα κλασικά ξύλινα κλουβάκια με την πόρτα στα πλάγια δεν υπάρχει χώρος ούτε για αυτό...
 
Γιατι να χεις ενα πουλακι κλεισμενο σε ενα κλουβι που ουτε μια αυγοθηκη δεν χωραει;
 
Back
Top