Γενικά Θανατος νεοσσού

tasosvlahos

PB New Member
Εγγραφή
26 Ιουν 2008
Μηνύματα
4
Πόλη
Λίμνες Αργολίδας
στενοχωρήθηκα πολύ εχθες τό βραδυ
μού πεθανε τό καλυτερο πουλί από τήν 3η γεννα τής κανάρας μου (ειχε και αλλα δύο)
Τό μεσημέρι πρόσεξα οτι ειχε φουσκωσει και ειχε μπεί στήν φωλιά με τό κεφάλι κάτω -ειπα παει αυτό - καί τό βρδυ πέθανε
τό θεμα ειναι οτι φοβάμαι μήπως ειναι τίποτα μεταδοτικό και πάθουν τίποτα καί τα αλλα - στό ιδιο κλουβί ειναι η μανα ο πατερας καί αλλοι δύο νεοσσοί - καθως καί αλλα δέκα(10) από προηγούμνες γεννες σέ αλλα κλουβιά
 
Τάσο λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου, εάν υπάρχει δυνατότητα για καλο και για κακό χώρισε τα πουλάκια.
 
Λυπάμαι και εγώ πολύ για την απώλεια σου. Όμως θα ήταν πολύ καλό να χωρίσεις τα πουλιά…. Βγάλε ταΐστρες ποτίστριες κλαράκια κλπ από τα άλλα πουλιά…κάνε μια πολύ καλή απολύμανση η χρησιμοποίησε καινούρια. Καλό θα ήταν επίσης να είσαι πολύ προσεκτικός με τα πουλιά που έχουν έρθει σε επαφή…
Πολύ καλή παρατήρηση για τυχών συμπτώματα, οτιδήποτε περίεργο. Συνεχείς έλεγχος στα περιττώματα των πουλιών που έχουν έρθει σε επαφή. Και πολύ καλή καθαριότητα…. Πάρα πολύ καλή.Αν τα προσέξεις θα το καταλάβεις…μην ανησυχείς
 
ok εκανα γενικη απολύμανση-ψεκασμο- αλλαξα ολες τίς ποτίστρες και τίς ταιστρες, δέν πιστεύω να εχω πλέον προβλημα
 
κριμας λυπαμαι για τον νεοσσο τωρα αφου εκανες απολυμανση δεν θα εχεις κανενα προβλημα!
 
Back
Top