Θαυματουργό κουνελόσυρμα part 2 (ατομικό κλουβί)

George98

PB Known Member
Εγγραφή
19 Μαϊ 2015
Μηνύματα
2.599
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Άλλη μια πολύ φθηνή και αξιόπιστη κατασκευή απο κουνελόσυρμα :
Χειροποίητο κλουβί βαμμένο άσπρο, με ξύλινες χειροποίητες πατήθρες απο ξύλο ελιάς, σούστες στις ταΐστρες. Κόστος 5 € (χωρίς το βάψιμο) η μπογιά έκανε 3,5 € αλλά φυσικά περίσσεψε
2016-06-03 07.40.webp 2016-06-03 07.41.webp 2016-06-03 07.47.webp 2016-06-03 07.webp
 
Άλλη μια πολύ φθηνή και αξιόπιστη κατασκευή απο κουνελόσυρμα :
Χειροποίητο κλουβί βαμμένο άσπρο, με ξύλινες χειροποίητες πατήθρες απο ξύλο ελιάς, σούστες στις ταΐστρες. Κόστος 5 € (χωρίς το βάψιμο) η μπογιά έκανε 3,5 € αλλά φυσικά περίσσεψε
View attachment 42014 View attachment 42015 View attachment 42016 View attachment 42017
Μπράβο Γιώργο πολυ καλή κατασκευη! Αν η σχάρα ειναι κ αποσπώμενη για να καθαρίζεται εύκολα τότε ειναι τέλειο.

Οι κουτσουλιές κ τα σπόρια δεν μαζεύονται κάπου;
 
Μπράβο Γιώργο πολυ καλή κατασκευη! Αν η σχάρα ειναι κ αποσπώμενη για να καθαρίζεται εύκολα τότε ειναι τέλειο.

Οι κουτσουλιές κ τα σπόρια δεν μαζεύονται κάπου;
σήμερα που το κρέμασα έβαλα μόνο ένα χαρτί απο κάτω σε λίγο θα μπει και πάτος
 
πολύ καλό υλικό για πάτους και εσωτερικές επενδύσεις κλουβιών όπου απαιτείται, είναι πιστεύω το αλουμινόφυλλο που βάζουν στα ντουλάπια στις εντοιχισμένες κουζίνες κάτω από τον νεροχύτη.. η επιφάνεια είναι σαν ρύζι, δεν κάνει αντανακλάσεις, είναι εύκαμπτο, κόβεται εύκολα και είναι πολύ ελαφρύ.. σκέψου το σαν λύση..
επειδή όπως είπα είναι εύκαμπτο μπορείς να το κάνεις και σαν σκαφάκι..
 
πολύ καλό υλικό για πάτους και εσωτερικές επενδύσεις κλουβιών όπου απαιτείται, είναι πιστεύω το αλουμινόφυλλο που βάζουν στα ντουλάπια στις εντοιχισμένες κουζίνες κάτω από τον νεροχύτη.. η επιφάνεια είναι σαν ρύζι, δεν κάνει αντανακλάσεις, είναι εύκαμπτο, κόβεται εύκολα και είναι πολύ ελαφρύ.. σκέψου το σαν λύση..
επειδή όπως είπα είναι εύκαμπτο μπορείς να το κάνεις και σαν σκαφάκι..
δεν το ξέρω αυτό το υλικό αλλά ακούγεται πολύ καλό! Θα ψάξω, ευχαριστώ πολύ ! Και έψαχνα κάτι ελαφρύ για να αντικαταστήσω τα χαρτόνια!

πολύ καλό υλικό για πάτους και εσωτερικές επενδύσεις κλουβιών όπου απαιτείται, είναι πιστεύω το αλουμινόφυλλο που βάζουν στα ντουλάπια στις εντοιχισμένες κουζίνες κάτω από τον νεροχύτη.. η επιφάνεια είναι σαν ρύζι, δεν κάνει αντανακλάσεις, είναι εύκαμπτο, κόβεται εύκολα και είναι πολύ ελαφρύ.. σκέψου το σαν λύση..
επειδή όπως είπα είναι εύκαμπτο μπορείς να το κάνεις και σαν σκαφάκι..
μήπως ξέρεις πως το ζητάμε αυτό; :D
 
θατο δώ και θα σου πώ.. Το χρησιμοποίησα πρόσφατα σε άλλη κατασκευή (ποδιά διαχύτη σε Lotus Elise 🙂 ) αλλά το αγόρασε ένας κολλητός γιατί δεν προλάβαινα.. Θα τον ρωτήσω και θα σου πω...
 
θατο δώ και θα σου πώ.. Το χρησιμοποίησα πρόσφατα σε άλλη κατασκευή (ποδιά διαχύτη σε Lotus Elise 🙂 ) αλλά το αγόρασε ένας κολλητός γιατί δεν προλάβαινα.. Θα τον ρωτήσω και θα σου πω...


τον πήρα τηλέφωνο, και μου είπε οτι το πήρε από μαγαζί που πουλάει διάφορα για μαραγκούς (μεντεσέδες και άλλα) και το ζήτησε σαν αλουμινόφυλλο για επένδυση ντουλαπιού νεροχύτη.. Πάει με το μέτρο και βγαίνει σε 5 διαστάσεις... Δεν έχω τηλέφωνο του μαγαζιού αλλά έτσι κι αλλιώς είναι εδώ..Αθήνα.. Δε θα βολέψει... Θα ψάξω διαδίκτυο και θα σου πω...
 
ΚΟΝΤΟΛΕΩΝ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
Είδη και Υλικά Επιπλοποιίας
1 χλμ Μουδανιών-Σιθωνίας, ΝΕΑ ΜΟΥΔΑΝΙΑ, Μουδανιά, Χαλκιδική, 63200 Τηλ 2373022580 - 2373025857 Κινητό 6979411673 Fax 2373022580

πάρε τηλέφωνο και ρώτα λεπτομέρειες..
 
ΚΟΝΤΟΛΕΩΝ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
Είδη και Υλικά Επιπλοποιίας
1 χλμ Μουδανιών-Σιθωνίας, ΝΕΑ ΜΟΥΔΑΝΙΑ, Μουδανιά, Χαλκιδική, 63200 Τηλ 2373022580 - 2373025857 Κινητό 6979411673 Fax 2373022580

πάρε τηλέφωνο και ρώτα λεπτομέρειες..
Jesus Christ ! κάτι τέτοια κάνετε και μετά κολλά με στο PetBirds !:D ευχαριστώ πάρα πολύ !
Δεν το πιστεύω οτι έκανες τόσα, χίλια ευχαριστώ ! Πήρες τηλέφωνο τον φίλο σου, μου βρήκε και μαγαζί στην Χαλκιδική, τι άλλο να ζητήσω!
Άτομα σαν και εσένα κάνουν την παρέα μας τόσο όμορφη! Και πάλι ευχαριστώ ! 👍
 
δεν το ξέρω αυτό το υλικό αλλά ακούγεται πολύ καλό! Θα ψάξω, ευχαριστώ πολύ ! Και έψαχνα κάτι ελαφρύ για να αντικαταστήσω τα χαρτόνια!


μήπως ξέρεις πως το ζητάμε αυτό; :D
Δες αυτό εδώ:
leroymerlin.gr/gr/kouzina/organosi-kouzinas/axesouar-doulapiou/patos-alouminiou-m-60-x-p-545-cm-60844511/
 
Το κουνελοσιρμα από που το παίρνουμε;
Άλλη μια πολύ φθηνή και αξιόπιστη κατασκευή απο κουνελόσυρμα :
Χειροποίητο κλουβί βαμμένο άσπρο, με ξύλινες χειροποίητες πατήθρες απο ξύλο ελιάς, σούστες στις ταΐστρες. Κόστος 5 € (χωρίς το βάψιμο) η μπογιά έκανε 3,5 € αλλά φυσικά περίσσεψε
View attachment 42014 View attachment 42015 View attachment 42016 View attachment 42017
ο
 
Από μαγαζιά με είδη κιγκαλερίας, βίδες, εργαλεία κτλ.
 
Το κουνελόσυρμα πέθανε. Ζήτω το Esaplax . Πλαστικοποιημένο σύρμα σε πολλά πάχη και διαστάσεις "ματιού" ώστε να βρεί κανείς το κατάλληλο για την κατασκευή του.:)
 
Το κουνελόσυρμα πέθανε. Ζήτω το Esaplax . Πλαστικοποιημένο σύρμα σε πολλά πάχη και διαστάσεις "ματιού" ώστε να βρεί κανείς το κατάλληλο για την κατασκευή του.:)
πολύ καλό! Δεν θέλει ούτε βάψιμο και σίγουρα είναι πιο εύκολο στο καθάρισμα αλλά και πιο ανθεκτικό! ξέρουμε τιμή μέτρου κ. Μάκη;
 
Δεν έχω ιδέα Γιώργο. Δεν το έχω ψάξει καθόλου.
Θα ψάξω εγω γιατί με ενδιαφέρει και θα δω και αν συμφέρει το κόστος του για κλουβιά και φυσικά θα ενημερώσω
 
Θα ψάξω εγω γιατί με ενδιαφέρει και θα δω και αν συμφέρει το κόστος του για κλουβιά και φυσικά θα ενημερώσω
Υπάρχουν ενδεικτικά: http://www.vourisp.gr/eshop/index.php?route=product/product&path=114_120&product_id=618
http://www.vourisp.gr/eshop/index.php?route=product/product&path=114_120&product_id=644
Ο συγκεκριμένος προμηθευτής γνωρίζω απο προσωπική εμπειρία πως είναι πανάκριβος αλλά έχει την καλύτερη ποιότητα.
 
Back
Top