Γενικά Θα ήθελα να μου πείτε τι φύλο είναι τα παπαγαλάκια μου

Polytsip

PB New Member
Εγγραφή
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
21
Πόλη
Αθήνα
Θα ήθελα να μου πείτε τι φύλο είναι τα παπαγαλάκια μου γιατί με έχουν μπερδέψει. Το γαλάζιο είναι η Πόλυ και το πράσινο ο Τσιπ. Επίσης μπορεί με κάποιο τρόπο να φανεί η ηλικία τους;
 

Συνημμένα

  • IMG_0003_500.webp
    IMG_0003_500.webp
    6,3 KB · Προβολές: 177
  • IMG_0001_500.webp
    IMG_0001_500.webp
    7,1 KB · Προβολές: 162
  • IMG_0002_500.webp
    IMG_0002_500.webp
    5,6 KB · Προβολές: 154
  • IMG_0007_500.webp
    IMG_0007_500.webp
    8,6 KB · Προβολές: 141
  • IMG_0008_500.webp
    IMG_0008_500.webp
    6,8 KB · Προβολές: 149
Eχεις ενα πανεμορφο ζευγαρακι που νομιζω θελει φωλιτσα. Ειδικα η θηλυκια σου φαινεται να το θελει πολυ.:Big Grin:

Να σου ζησουν!

Δαχτυλιδι φορανε; Παντως ειναι σιγουρα ενηλικα.
 
Ευχαριστώ για την απάντηση! Οχι δεν έχουν δαχτυλίδι, την Πόλυ (μπλε) την βρήκαμε αδέσποτη στο δρόμοα(!) και της πήραμε για παρέα τον Τσιπ (πράσινο). Από πού συμπέρανες ότι η Πόλυ θέλει επειγόντως φωλίτσα; Σόρυ που ζαλίζω με τις ερωτήσεις αλλά δεν γνωρίζω πολλά σχετικά με παπαγαλάκια!
 
Ευχαριστώ για την απάντηση! Οχι δεν έχουν δαχτυλίδι, την Πόλυ (μπλε) την βρήκαμε αδέσποτη στο δρόμοα(!) και της πήραμε για παρέα τον Τσιπ (πράσινο). Από πού συμπέρανες ότι η Πόλυ θέλει επειγόντως φωλίτσα; Σόρυ που ζαλίζω με τις ερωτήσεις αλλά δεν γνωρίζω πολλά σχετικά με παπαγαλάκια!


H Πολυ μοιαζει με εγγλεζακι.

Το οτι θελει φωλιτσα επιγοντως ηταν πιο πολυ χιουμοριστικο. Εξου και η φατσα.

Παντως σιγουρα βρισκονται και τα δυο σε αναπαραγωγικη φαση.
 
Πάντως ο καημενος ο Τσιπ φαίνεται να την ζαχαρώνει κι αυτή όλο του αντιστέκεται! Αμα βάλω φωλίτσα στο κλουβί τους λέτε να γλυκάνει η επιθετική συμπεριφορά της Πόλυ; (σόρυ για το οφ-τόπικ)
 
Πάντως ο καημενος ο Τσιπ φαίνεται να την ζαχαρώνει κι αυτή όλο του αντιστέκεται! Αμα βάλω φωλίτσα στο κλουβί τους λέτε να γλυκάνει η επιθετική συμπεριφορά της Πόλυ; (σόρυ για το οφ-τόπικ)

Μπορει ναι μπορει και οχι.Αν τους εχεις κανει την καταλληλη διατροφικη προετοιμασια βαλε τους φωλια- αν φυσικα επιθυμεις μικρα και εισαι ετοιμη για κατι τετοιο.
 
Θα ήθελα να μου πείτε τι φύλο είναι τα παπαγαλάκια μου γιατί με έχουν μπερδέψει. Το γαλάζιο είναι η Πόλυ και το πράσινο ο Τσιπ. Επίσης μπορεί με κάποιο τρόπο να φανεί η ηλικία τους;

Εχω την εντυπωση πως ο χαλινος του θηλυκου ειναι ξεφλουδισμενος και το δεξι της ρουθουνι δεν ειναι και πολυ ευδιακριτο. Γινεται να βαλεις μια κοντινη φωτογραφια απο το κεφαλακι του μπλε πουλιου;
 
Εκανα ζουμ σε μια φωτογραφία, δεν κάθονται βλέπεις τ' άτιμα ήσυχα για να τα φωτογραφίσω! Φαίνεται τίποτα από δω; Θα προσπαθήσω να βγάλω καλύτερες φωτογραφίες όταν σταματήσουν το πέρα-δώθε...
 

Συνημμένα

  • IMG_0008_crop.webp
    IMG_0008_crop.webp
    69,7 KB · Προβολές: 154
Back
Top