Γενικά Θα ήθελα να μου πείτε το φύλο των καναρινιών μου

Εγώ τα βλέπω για θηλυκά τα περισσότερα.
Πιστεύω ότι υπάρχουν αρκετά αρσενικά, αλλά η εποχή δεν είναι κατάλληλη για να πούμε με σιγουριά, όταν αρχίσουν να πυρώνουν τότε οι διαφορές θα είναι εμφανείς και θα ξεχωρίζουν εύκολα τα αρσενικά από τα θηλυκά.
Μέχρι τότε θα πρέπει να παρατηρείς ποιο θα τραγουδήσει και ποιο όχι.
Τι ηλικία έχουν ?
 
Πιστεύω ότι υπάρχουν αρκετά αρσενικά, αλλά η εποχή δεν είναι κατάλληλη για να πούμε με σιγουριά, όταν αρχίσουν να πυρώνουν τότε οι διαφορές θα είναι εμφανείς και θα ξεχωρίζουν εύκολα τα αρσενικά από τα θηλυκά.
Μέχρι τότε θα πρέπει να παρατηρείς ποιο θα τραγουδήσει και ποιο όχι.
Τι ηλικία έχουν ?
Είναι 7 μηνών και κανένα δεν κάνει καν σαλιαρισμα, ενω 7 πουλια της ιδιας ηλικιας κελαηδουν κανονικα.
 
Είναι 7 μηνών και κανένα δεν κάνει καν σαλιαρισμα
Μπορεί να είναι όλα θηλυκά.
Στην θέση σου θα τα τοποθετούσα σε ατομικά κλουβιά χωρίς να βλέπονται με τα άλλα πουλιά και θα παρακολουθούσα την συμπεριφορά τους.
Αν δεν τραγουδήσουν και έτσι ανοίγεις ''Γυναικωνίτη'' 😂
 
Είναι 7 μηνών και κανένα δεν κάνει καν σαλιαρισμα, ενω 7 πουλια της ιδιας ηλικιας κελαηδουν κανονικα.
Καλησπέρα Μάνο. Κατά πάσα πιθανότητα είναι θηλυκά, εφόσον έχεις παρατηρήσει ότι δεν κελαηδούν καθόλου. Ακόμα και να σαλιάριζαν στην ηλικία των 7 μηνών, πάλι θηλυκά θα έλεγα ότι είναι. Από την γενετήσια περιοχή δεν μπορείς να εξάγεις ασφαλή συμπεράσματα, αλλά σίγουρα από το τραγούδι που στην φάση αυτή στα αρσενικά έχει σχεδόν διαμορφωθεί.
 
Στην θέση σου θα τα τοποθετούσα σε ατομικά κλουβιά χωρίς να βλέπονται με τα άλλα πουλιά και θα παρακολουθούσα την συμπεριφορά τους
Είναι από τότε που απογαλακτιστηκαν σε ατομικά κλουβιά.
[automerge]1603517220[/automerge]
@Tony Forpus Λες θέλουν δίαιτα;
 
Back
Top