Γενικά Θα ήθελα να μου προτείνετε παπαγάλο μεσαίου μεγέθους που μιλάει

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης neni
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

neni

PB New Member
Εγγραφή
28 Δεκ 2020
Μηνύματα
75
Πόλη
Ασπρόπυργοσ
Γειά σας, έχω ένα lovebird και ενδιαφέρομαι να πάρω κι άλλο ένα μεσαίου μεγέθους παπαγάλο που μιλάει. Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο είδος που θα τα πάει καλά με το lovebird μου;
 
Καταρχας να το χαίρεσαι!Στο ιδιο κλουβι και γενικα εκτος κλουβιου κανενα.Εγω για παραδειγμα εχω ενα lovebird μεγαλωμενο απο 3 ημερων και μια εξημερωμενη θηλυκια κοκατιλ και ενα αρσενικο ημιαγριο κοκατιλ.Το lovebird που ειναι το 1/4 σε διαφορα μεγεθους απο τα κοκατιλ,μια φορα ειχε πιασει την κοκατιλινα και την μαδησε.Με πολυ κοπο καταφέρα να τα ταιριαξω.Θα σου προτεινα ιδιο ειδος <<lovebird>> να παρεις.Που δεν ειναι και 100% οτι θα ταιριαξουν αλλα ανεβάζεις ενα ποσοστο!Ειναι ημερο το πουλακια σου;
 
Αποτι έχω διαβάσει τα λοβακια είναι δύσκολα πουλια πόσο μάλλον να τα βάλεις κ με αλλη ράτσα και το θες κ να μιλάει! Λίγο δύσκολη η εξίσωση!
Ξεκινάς από Ρινγκνεκ αλλά θα τα έβαζα χωριστα
 
@takis1964 Ευχαριστώ πολύ, σκεφτόμουνα να πάρω Ρινγκνεκ απλά ήθελα και τη γνώμη πιο έμπειρων με τους παπαγάλους. Θα ήθελα να κανώ αλλη μια ερωτηση, μηπως ξερετε που μπορω να βρω μωρα ρινγκνεκ;
 
@giannisvlg δεν ξερω πολλα για τους ρινγκνεκ και γενικως για μωρα παπαγαλους αλλα θα το ηθελα σε μικρη ηλικια για να το μεγαλοσω εγω
 
Οι κανονες του φορουμ δεν επιτρεπουν αναζητηση απο εδω για αγοραπωλησίες πτηνων ανω των 2 ετων, γι αυτο σε ρωτησα!Τωρα επειδη ειναι ρισκο να μεγαλωσει ενας ο οπποισδηποτε ανήμπορο πουλι θα σου προτεινα να αφησεις να κανει τη δουλεια του σε αυτο ενας εμπειρος εκτροφεας.Δηλαδη να το παρεις ημερο απο τον εκτροφεα θα σε θελει το ιδιο!
 
Οι κανονες του φορουμ δεν επιτρεπουν αναζητηση απο εδω για αγοραπωλησίες πτηνων ανω των 2 ετων
Δεν επιτρέποντα αγοραπωλησίες πουλιών κάτω των 2 μηνών. Δεν μπαίνει κάποιος άλλος ηλικιακός περιορισμός.
 
Back
Top