Ζητώ να μου χαρίσουν Θα ήθελα να μου χάριζε κάποιος ένα αρσενικό καναρίνι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nikas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

nikas

PB New Member
Εγγραφή
29 Δεκ 2023
Μηνύματα
1
Πόλη
αθηνα
θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει συμβεί σε κάποιον από εσάς που έχετε καναρίνι, θα ήθελα οπουδήποτε γίνεται αν γίνεται ένα αρσενικό αν σας περισσεύει ένα αρσενικό να μου χάριζε κάποιος εντός αττικής γιατί έχω 2 θηλυκά και δεν έχω αρσενικό και 20 εύρω δεν έχω + τα εξαρτήματα που θέλει θηλαδη γύρω στο 40 εύρω για αυτό θα με έσωνε α είχε κάποιος ευχαριστώ εκ.προτερον θα περιμένω κάποια απάντηση???
 
αν σας περισσεύει ένα αρσενικό να μου χάριζε κάποιος εντός αττικής γιατί έχω 2 θηλυκά και δεν έχω αρσενικό και 20 εύρω δεν έχω + τα εξαρτήματα που θέλει θηλαδη γύρω στο 40 εύρω
Καλημέρα. Λυπάμαι που δεν έχεις αυτά τα 20 ευρώ ή τα χρήματα για τα εξαρτήματα, αλλά εφόσον υπάρχει αυτή η έντονη οικονομική δυσκολία, πώς θα βρεθούν τα λεφτά για να επισκεφτείς έναν γιατρό στην περίπτωση που αρρωστήσει ένα πουλί; Το ίδιο ερώτημα ισχύει και για το πως θα υποστηριχθεί η αναπαραγωγή, αν θέλεις για αυτόν τον λόγο τον αρσενικό, το μεγάλωμα των απογόνων κλπ....
 
Καλημέρα @nikas. Θα συμφωνήσω απόλυτα με τα όσα αναφέρθηκαν από τον @ianos. Πραγματικά είναι στενάχωρο να μην έχεις τα χρήματα για να αποκτήσεις ένα καναρίνι αλλά είναι ζωές και θα πρέπει να τους παρέχεις αρκετά πράγματα καθ' όλο τον χρόνο το κόστος των οποίων ούτε κάν πλησιάζει την αρχική τιμή απόκτησης. Θα χρειαστείς αυγοτροφές, βιταμίνες, προβιοτικά, σουπιοκοκαλα, ηπατοπροστατευτικά, φάρμακα και πολλά άλλα πράγματα που σε συνολικό κόστος κάνουν την αρχική τιμή απόκτησης ενός καναρινιου (των 40 και όχι 20 ευρώ) να φαίνεται αμελητέα. Για τους ανωτέρω λόγους θα σου πρότεινα να δώσεις τα 2 θηλυκά που έχεις, για κάποιο χρονικό διάστημα μέχρι να ορθοποδήσεις και εσύ δηλαδή, σε κάποιο άλλο άτομο με εμπειρία και την οικονομική άνεση να τα υποστηρίξει. Καλή σου μέρα.
 
Back
Top