Ασθένειες Θα βγουν ξανα τα πούπουλα του Ζακο μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Tentom
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Tentom

PB New Member
Εγγραφή
10 Μαρ 2016
Μηνύματα
31
Πόλη
Αρτέμιδα
Καλημερα. Ηταν άρρωστο το θυληκο κ το ειχα σε θερμοθαλαμο με μια κεραμική λάμπα θερμότητας πάνω απο το κεφάλι του. Την ειχα χαμηλά ηταν δανεικός ο θερμοθαλαμος δεν ηξερα να τον χρησιμοποιώ καλα κ της κάηκαν λίγα πούπουλα. Είχε ψιτακωση το πουλί τελειωσε η θεραπεια την γλίτωσε ολα καλα. Εχθες το πρωι οπως καθάριζα βλέπω κάτι σαν μέγεθος αμυγδαλου με το τσόφλι το πιάνω ηταν σκληρό κ είχε πούπουλα γύρω του μικρά κοιτάω την θηλυκιά στο κεφάλι κ ηταν κόκκινο. Τρελάθηκα σκεφτηκα αρχικά επειδή ηταν σκληρό οτι κρατούσα το κρανίο της στα χέρια μου μετα απο λιγο καταλαβα οτι ηταν δέρμα κ παιδιά απ οτι φαίνεται θα εχω ζακο καραφλό. Ξερει κανεις πούπουλα θα βγουν ξανα;
 
Ευχαριστω την Τετάρτη θα την παω για την τελευταία ένεση θα δει κ αυτο
 
Κι αν εντωμεταξύ μολυνθεί το τραύμα μέχρι την Τετάρτη; Μήπως να έστελνες στο γιατρό μια φωτό και να μιλούσατε στο τηλέφωνο σε πρώτη φάση; Ή εναλλακτικά να πας το πουλάκι άμεσα και παίρνεις μαζί σου την ένεση να του την κανείς ο ίδιος την Τετάρτη...
Λυπάμαι πολυ για αυτο που συνέβη, και ειλικρινά ελπιζω οτι θα γίνει πλήρης αποθεραπεία.
 
Δεν κατάλαβα καλά τι εννοείς. Κάηκε το φτέρωμα απο το κεφάλι του στη λάμπα;
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Και μένα η γνώμη μου είναι πως θα έπρεπε-πρέπει ο γιατρός να λάβει γνώση (άμεσα), ώστε να σε καθοδηγήσει.
Ίσως να μη χρειαστεί να κάνεις τίποτα απολύτως, αλλά αυτό είναι δουλειά του γιατρού να το αποφασίσει.
 
Κάηκε απο την θερμοκρασία εγω φαντάστηκα μονο τα πούπουλα και η γιατρος δηλαδη που το είδε το ιδιο είπε αλλα έφυγε το δέρμα. Δεν εχει αιμορραγία μια χαρά ειναι ενώ ειναι κ αγρίμι κ στην προσπάθεια μου να το πιάσω να το δω καλα φοβάμαι μηπως κανω χειρότερο κακό κ το ματώσω.

Αυριο το πρωι θα μιλησω το πουλί μια χαρά ειναι το παρακολουθώ εχω βάλει κάμερα
 
Τα βρίσκω λιγο μπαστούνια θελω να ανεβασω φωτογραφιες δεν τα καταφέρνω. Που μπορω να τις στείλω ειπαμε για να τις κάνουν resize?
 
Back
Top