Γενικά Θα ηθελα να παρω μια κιτρινη κονουρα, εχει καποιος εμπειρια;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης pashalis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

pashalis

PB New Member
Εγγραφή
19 Μαϊ 2009
Μηνύματα
9
Πόλη
Θεσσαλονίκη
το πρωτο βημα εγινε κ μετα απο αρκετο ψαξιμο θα ηθελα να παρω μια κιτρινι κονουρα.. Διαβασα καποια πραγματα στο ιντερνετ κ στο φορουμ του σαιτ που εκανε ποστ ι 'σκοτεινη κυρια' αλλα θα ηθελα ακουσω κ καποιον που εχει αυτου του ειδους τα πουλια για μια πιο εγκυρη γνωμη...
 
Συντοπίτη καλησπέρα και καλώς όρισες..σκέφτηκες απο που θα προμηθευτείς τη κονούρα;βρήκες κάτι;
 
κονουρα

κλσπερα φιλε. Γνωριζω ενα καλο πετ σοπ αλλα δν ξερω αν εχει κονουρες. Προφανως εχεις να προτινεισ κατι...
 
Συντοπίτη καλησπέρα και καλώς όρισες..σκέφτηκες απο που θα προμηθευτείς τη κονούρα;βρήκες κάτι;

Εγω θα λεγα οτι ειναι αρκετα καλη επιλογη! Ειναι πολυ εξυπνα πουλια και θα πρεπει να εχεις αρκετο χρονο να ασχολησαι μαζι του. Εμενα ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου παπαγαλακια αλλα ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη τους για μενα! 🙄

Αυτο εννοεις... Ετσι;
 

Συνημμένα

  • Trouper_and_Ripley_Mush_3.webp
    Trouper_and_Ripley_Mush_3.webp
    11 KB · Προβολές: 69
Συγγνωμη ανεβασα λαθος φοτογραφια!
Αυτη ειναι η σωστη!
 

Συνημμένα

  • Sun%20conure.webp
    Sun%20conure.webp
    6,8 KB · Προβολές: 84
Βλεπω οτι μενεις στην Θεσσαλονικη. Σε πολυκατοικια; Αν ναι ουτε να το σκεφτεσαι για κονουρα... Κανει απιστευτη φασαρια και θα σου κανουν συνεχεια παρατηρηση. Εγω δεν ειχα δει ποτε απο κοντα και ειδα για πρωτη φορα πριν ενα μηνα που εφερε το πετ σοπ που ψωνιζω.Ακουγοντουσαν 1 τετραγωνο πριν το πετ σοπ... 😀
 
οι κονουρες aratinga(αν εννοεις αυτες) κανουν πολυ θορυβο. Ειναι αξιαγαπητα πουλια και πολλες φορες αναρωτιεμαι γιατι να ειναι τοσο θορυβωδη! Δεν πιστευω να εννοεις τα Golden(Guaruba Guaruba)!
 
Back
Top