Γενικά Θα λείψω στο εξωτερικό, τι να κάνω με το bagie μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης depy kos.
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

depy kos.

PB New Member
Εγγραφή
26 Οκτ 2014
Μηνύματα
24
Πόλη
Μύκονος
Καλήσπερα σας, εχω ενα αρσενικο παπαγαλακι και σε 1 μηνα θα ειμαι εξωτερικο (θα ξαναγυρισω) και δυστιχος δεν μπορω να παρω το παπαγαλο μαζι μου... σκευτομαι να το αφησω στην φιλη μου που εχει και αυτη παπαγαλο αρσενικο και σκευτομαι να τα βαλουμε στο ιδιο κλουβι.. Οσο λιπω θα φοβηθει θα μαλωσουνε θα ξεχασει αυτα που του εμαθα οταν γυρισω; θα ψοφηση;
 
Αν η φιλη σου το προσεχει, οχι δεν θα ψοφησει.

Γνωμη μου ειναι να το εχει ξεχωριστα, ως καραντινα διοτι πολλα μπορει να συμβουν.
Καραντίνα στα πουλιά, μία αναγκαία ενέργεια πρόληψης
Ξεχωριστο στο κλουβακι του, σε αλλο δωματιο, με καλη καθαρριοτητα, αλλαγη νερου και σπορων. Και θα σε περιμενει να επιστρεψεις.
 
ευχαριστω αλλα ειναι δυσκολο να εχει δυο κλουβια... και μηπως οταν γυρισω (μετα απο 1 μηνα) ξεχασει αυτα που του εμαθα;
 
Δεν γινεται να μπουν στον ιδιο χωρο κατευθειαν δυο αγνωστα πουλια. Ειναι επικινδυνο και για τα δυο πουλια.
Οσο για το τι του εμαθες θα σου πουν οσοι ξερουν απο μπατζι, εγω δεν εχω ιδεα :)
 
Δεν έχεις άλλον άνθρωπο να σ' εξυπηρετήσει; Κάποιος που ενώ έχει δικό του πουλί δεν μπορεί να ανεχθεί ένα δεύτερο κλουβί για λίγες μέρες δεν είναι αξιόπιστος.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Δεν γινεται να μπουν στον ιδιο χωρο κατευθειαν δυο αγνωστα πουλια. Ειναι επικινδυνο και για τα δυο πουλια.
Οσο για το τι του εμαθες θα σου πουν οσοι ξερουν απο μπατζι, εγω δεν εχω ιδεα :)
ευχαριστω
 
Εσύ έχεις εμπιστοσύνη σ' αυτό το άτομο; Γιατί δεν μπορεί να έχει δύο κλουβιά; Το τι θα θυμάται το πουλάκι, που θα θυμάται φυσικά, είναι το τελευταίο που πρέπει να σε απασχολεί.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Εσύ έχεις εμπιστοσύνη σ' αυτό το άτομο; Γιατί δεν μπορεί να έχει δύο κλουβιά; Το τι θα θυμάται το πουλάκι, που θα θυμάται φυσικά, είναι το τελευταίο που πρέπει να σε απασχολεί.
ναι την_εμπιστευομαι παρα πολυ και δεν μπορει να εχει δυο κλουβια ειναι λιγο δυσκολο.. Επισης εχει ειδη ενα μεγαλο κλουβι η κοπελα γιαυτο σκευτικαμε να τα βαλουμε μαζι.. Αμα μαλουνουνε θα ηταν καλο να βαλουμε κατι στην μεση του κλουβιου;
 
αμα μαλουνουνε θα ηταν καλο να βαλουμε κατι στην μεση του κλουβιου;
Αν είναι ζευγαρώστρα και υπάρχει διαχωριστικό, καλό θα ήταν να το χρησιμοποιήσετε. Αν δεν είναι ζευγαρώστρα, δεν συνιστώ να κάνετε πατέντα, μπορεί να είναι επικίνδυνη για τα πουλιά.
 
Εγώ σου είπα από την αρχή να τον κρατήσει στο κλουβί του. Αφού δεν γίνεται, δεν έχεις και άλλες εναλλακτικές.
 
Back
Top