Φροντίδα Θα μιλήσει ο African grey μου;

Στρατος38

PB New Member
Εγγραφή
18 Απρ 2018
Μηνύματα
318
Πόλη
Σέρρες
Γεια σε ολους ειμαι λιγακι στεναχωρεμενος το γκριζακι μου κοντευει να χρονισει (Ιούνιο) και ακουω μονο κραυγες... Θα μιλησει δεν προκειται; Ασχολούμαι πραγματικα πολυ και του μιλαω αλλα τιποτα. Αν γνωριζει καποιος ας μου πει ολα τα εχω δοκιμασει..
 
Νομίζω πως επειδή ζουν πάρα πολλά χρόνια πως ίσως καθυστερήσει λίγο περισσότερο..
Αν θυμάμαι καλά μιλούν μετά τα εφηβικά τους χρόνια..
Ασφαλώς όμως θα μάθουμε σίγουρα όταν το διαβάσουν οι γνώστες... Προτείνω να τους περιμένουμε.
 
καλασπερα στρατο. αυτο που θα σου πω ειναι πως η κονγκο αρχιζουν να μιλουν κοντα οταν χρονισουν. Θα ηθελα να μου πεις εαν περα απο τις κραυγες ακους να κανει και ενα πραγμα σαν γαργαρες, εαν ναι νομιζω και συμφωνα με την ηληκια ειναι κοντα στο να ξεκινηση
 
Καποια αργουν παραπανω και σε καποια παιζει ρολο κ ο χαρακτηρας! Εσυ αυτο που εχεις να κανεις ειναι να το φροντιζεις κ να το αγαπας κι αν μιλησει καλως. Αν οχι παλι καλως!
 
Πολυ σωστα ναι απλα εγω ειχα διάφορα πουλια παπαγαλους και ο african grey για μενα ηταν κατι σαν ονειρο ενα δωρο ζωής για την ευφυΐα και την ομιλιτικοτιτα του και παντα εβαζα ενα στοπ στο να αποκτισω λογο τιμης του και δεν έβρισκα εκτροφειο αλλα παντα ήθελα κυρίως για την ομιλία αλλα τι να κανω αν δεν μιλησει οκ...
 
Back
Top