Γενικά Θα ξανακελαηδησει αν ντυθει η καρδερινα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης diver
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κατάσταση
Κλειστό.

diver

PB New Member
Εγγραφή
2 Ιαν 2014
Μηνύματα
1
καλως σας βρηκα και καλη χρονια σε ολους ειμαι νεος στο φορουμ και θα ηθελα να σας ρωτησω. Μου χαρισαν μια καρδερινα το καλοκαιρι η οποια ηταν φοβερη δεν σταματουσε να κελαηδαει, οταν εφυγα για διακοπες την πηγα σε ενα φιλο να την προσεχει και στο τελος αυγουστου που επεστρεψα το πουλι ειχε μαδησει αρκετα, αργουσε να ντυθει και μου ειπαν να του δωσω καποιο φαρμακο να το βοηθησει να ντυθει γρηγοροτερα για να ξανακελαηδησει. Πανω που αρχισε να ντυνεται αφου το εχω μεσα στο σπιτι, αρχισε παλι να μαδαει λιγο και ακομα δεν εχει κελαηδησει μονο κατι ψιλα, τι φταιει;θα ξανακελαηδησει αν ντυθει;και τι μπορω να κανω;
 
Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Καλή χρονιά να έχεις!
Γενικά απαγορεύεται η κουβέντα για ιθαγενή πουλιά στο φόρουμ αφού η κατοχή τους είναι παράνομη. Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι αν το πουλί δεν είναι εκτροφής αλλά πιασμένο πολύ πιθανό να οφείλεται σε αυτό
 
πέρασε την πτερόρροια του, αλλά λόγο του άγχους δεν επανήλθε το πτέρωμα του. Δεν πρόκειται να ξαναβγάλει πάλι όσο το έχεις στον κλωβό.
 
μηπως δεν περασε τελειως η πτεροροια; λιγο παραξενο τετοια εποχη, εκτος κι αν επαθε με καποιο τροπο ισχυρο σοκ, βιταμινες για για την πτεροροια του εδωσες να το βοηθησεις
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top