Φροντίδα Θα υπάρξει πρόβλημα που έβγαλα τον καθρέφτη από το Budgie;

Nantia.Statham

PB New Member
Εγγραφή
19 Μαρ 2016
Μηνύματα
1
Πόλη
Αθήνα
Γεια σας παιδιά! Λοιπόν πριν κάτι μερες πηρα ένα παπαγαλάκι θηλυκό (budgies) από την πρώτη μέρα ανέβηκε στην κούνια με το καθρεφτάκι δεν έχει ξεκόλλησει από εκεί ώσπου πηρα την Πρωτοβουλία κ και τον έβγαλα υπάρχει περίπτωση να μυζεριαση και να πεθάνει;
 
  1. Γεια σας παιδιά! Λοιπόν πριν κάτι μερες πηρα ένα παπαγαλάκι θηλυκό (budgies) από την πρώτη μέρα ανέβηκε στην κούνια με το καθρεφτάκι δεν έχει ξεκόλλησει από εκεί ώσπου πηρα την Πρωτοβουλία κ και τον έβγαλα υπάρχει περίπτωση να μυζεριαση και να πεθάνει;

Καλώς ήρθες καταρχήν. Καλά έκανες και το έβγαλες, τα καθρεφτάκια είναι ότι πιο άχρηστο υπάρχει σε αξεσουάρ κατά τη γνώμη μου. Συνήθως κάνουν κακό παρά καλό.

Γενικότερα πάντως κι αν λείπεις αρκετά και περνάει πολλές ώρες μόνο του, θα ήταν καλό να του πάρεις παρέα. Είναι ζώα που ζουν σε τεράστια σμήνη, ποτέ μόνα τους.
 
Να πεθάνει οχι! Καλο του εκανες! Ακομα και απο τα ζεμπρακια που εχω εβγαλα το καθρεφτάκι!
 
Κι εγώ μαζί με τα παιδιά που έγραψαν πιο πριν, πιστεύω πως καλά έκανες και το αφαίρεσες. Του έδινε την ψευδαίσθηση μιας εικονικής παρέας.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Back
Top