Διατροφή Θα φτιάξω αυτή την αυγοτροφη, έχετε να προτείνετε αλλαγές;

Nikolas799

PB New Member
Εγγραφή
19 Φεβ 2020
Μηνύματα
120
Πόλη
Stockholm
Σκευτομε να κάνω την παρακάτω αυγοτροφη και να την χωρίσω σε μερίδες σε αυτά τα σιλικονατα που κάνουμε τα παγάκια,
3 αυγά ασπραδια
1 κρόκο
Τσάι από ριγανι
ΜΙσι κουταλιά ριγανι και θυμάρι
4 φριγανιες
5γρ χρωστική κίτρινι
Σπιρουλινα στην ακρη του κουταλιού
Μισή κουταλιά μέλι

Η αυγοτροφή όπως είπα ποιο πάνω θα χωριστή σε μερίδες και θα μπει στην κατάψυξη.

Έχετε να προτείνετε κάποιες αλλαγές;
Την θέλω για κίτρινα πουλιά
[automerge]1582984144[/automerge]
Ξέχασα να βάλω και τα τσοφλια από ένα αβγό
 
Απο την πρακτικη που ακολουθουμε και στην δικη μας διατροφη,τα βραστα αυγα δεν καταψυχονται.

Κατα δευτερον τι θελεις να πετυχεις μεσω μιας δικη σου συνταγης αυγοτροφης σε σχεση με μια ετοιμη αυγοτροφη;
 
Απο την πρακτικη που ακολουθουμε και στην δικη μας διατροφη,τα βραστα αυγα δεν καταψυχονται.

Κατα δευτερον τι θελεις να πετυχεις μεσω μιας δικη σου συνταγης αυγοτροφης σε σχεση με μια ετοιμη αυγοτροφη;
Δεν ήξερα ότι δεν καταψυχονται τα αβγά, θέλω να προσθέσω την χρωστική και τα βότανα γ αυτό θέλω να την κάνω, εδώ που είμαι δεν μπορώ να βρω ξερή αυγοτροφή για να προσθέσω τα παραπάνω
 
Αρα προτιμοτερο σε αυτη την περιπτωση ειναι να φτιαξεις μια βαση αυγοτροφης,θερμικα επεξεργασμενη,την οποια θα μπορεις να καταψυξεις και πανω σε αυτη την βαση να κανεις οποιες παραλαγες και προσθαφαιρεσεις θελεις.

Δεν υπαρχει λογος να καταψυχεις "αγνα" προιοντα οπως το μελι, τα βοτανα κτλ
 
Αρα προτιμοτερο σε αυτη την περιπτωση ειναι να φτιαξεις μια βαση αυγοτροφης,θερμικα επεξεργασμενη,την οποια θα μπορεις να καταψυξεις και πανω σε αυτη την βαση να κανεις οποιες παραλαγες και προσθαφαιρεσεις θελεις.

Δεν υπαρχει λογος να καταψυχεις "αγνα" προιοντα οπως το μελι, τα βοτανα κτλ
Δηλαδή;
 

Mπορεις να πας σε μια βαση σαν αυτη εδω ,4 απλα υλικα τα οποια μπορεις να τα προσαρμοσεις αναλογως.
Ενναλακτικα μπορεις να βρεις rusk και να χτισεις εκει την αυγοτροφη σου.

Δεν εχεις δυνατοτητα να ψωνισεις απο amazon.de?
H αγορα της Γερμανιας ειναι πληρης.
 
Back
Top